'Sosyalizm Gönüllüleri' İzmir’de birçok noktada buluşacak

“Emekçiler, gençler, kadınlar çağrımız sizedir; Cumhuriyetin yüzüncü yılına yaklaşırken 21 yıldır ülkenin üzerindeki bu karanlığa ve bu emek düşmanı, piyasacı, işbirlikçi gerici rejime dur demenin zamanıdır."

'Sosyalizm Gönüllüleri' İzmir’de birçok noktada buluşacak

Seçim takviminin açıklanmasının ardından seçim çalışmalarına hız veren Türkiye Komünist Hareketi (TKH) İzmir İl Örgütü, seçimlerden önce pek çok ilçede toplantılar düzenleyecek. Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) aldığı kararların ardından Cumhurbaşkanlığı seçimi ve 28.
Dönem milletvekili seçimine dair uygulanacak seçim takvimi Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan takvime göre; seçim başlangıcı 18 Mart 2023 olarak belirlendi. Takvimin açıklanmasının ardından 14 Mayıs’ta yapılacak olan seçimler için siyasi partiler buna dair
çalışmalarını hızlandırdı.

Seçim çalışmalarına hız veren Türkiye Komünist Hareketi (TKH) de ‘Bir Başkadır Sosyalizm’ sloganıyla çalışmalarını gerçekleştiriyor. TKH İzmir İl Örgütü, Sosyalizm Gönüllüleri olarak bir dizi toplantı gerçekleştirecek. İzmir’in Aliağa, Helvacı, Menemen, Ödemiş, Torbalı, Foça,
Narlıdere, Karşıyaka, Atatürk Mahallesi, Çamdibi, Altındağ Mahallesi gibi pek çok ilçe ve mahallelerde gerçekleştirilecek olan toplantılarda, ‘Oylar Orak Çekiçe, Oylar Sosyalizme’ diyerek çağrılarda bulunulacak.

Emekçiler, gençler, kadınlar çağrımız sizedir diyerek ‘Sosyalizm Gönüllüsü Ol’ çağrısında bulunan TKH “Yeni bir cumhuriyet mücadelesini mahalle mahalle, fabrika fabrika, okul okul büyütme!” diyerek sosyalizm gönüllülerine katılmaya çağırdı.‘Sosyalizm Gönüllüsü Ol’ çağrısının tamamı şöyle:

“Emekçiler, gençler, kadınlar çağrımız sizedir; Cumhuriyetin yüzüncü yılına yaklaşırken 21 yıldır ülkenin üzerindeki bu karanlığa ve bu
emek düşmanı, piyasacı, işbirlikçi gerici rejime dur demenin zamanıdır.

Memleketi her anlamıyla bir enkaza dönüştüren bu rejime artık yeter! Tıpkı 100 yıl önce olduğu gibi bugün de memleketin yegâne kurtuluşu yeni bir cumhuriyetin kurulmasıdır. Ülkeyi enkaza çeviren AKP iktidarıyla ve sermaye düzeniyle mücadelede bir adım geri durulmamalıdır. Aynı şekilde, yalnızca sermaye düzenini rayına oturtmayı hedefleyen ”sahte umutlara” karşı da bir adım ileri çıkılması gerekir.
Önümüzdeki seçimlerin kaybedeni AKP, kazananı ise emekçi halk olmalıdır. Bunun için yapılması gereken bellidir: Örgütlü bir halkın, geleceğini kendi ellerine alması! Artık söz bu ülkenin işçilerinin, emekçi kadınlarının, gençlerinin olmalıdır!

Deprem sonrasında da görüldüğü üzere bu memlekette umudu yeşerten dayanışma ve birlikte mücadele etmektir. Seçimden seçime oy vermekle ülkenin yapısal sorunları çözülememekte hatta derinleşmektedir. AKP’ye karşı alternatif olarak emekçilerin önlerine
koyulan seçenekler ise sağcılıkla sağcılık yarıştırmaktadır. Oysa bu memlekete sol gerekmektedir.

Bugün siyasette ilkeler, programlar tartışılmamaktadır. Emekçilerin önüne getirilen yalnızca birbirinden ayırt etmesi çok mümkün olmayan siyasi figürler üzerinden bir gölge dövüşüdür.

Siyaseti yapan patronları, müteahhitleri, tarikatları, cemaatleri, mafyaları ve çeteleridir. Halkımız seçeneksiz değildir. Seçimlerde de, seçim günü de ve asıl olarak seçimlerden sonra da bu dayanışma ve birlikte mücadele duygusuyla sosyalizm gönüllülerine katılmaya çağırıyoruz.
Seçimin kaybedeni AKP olacaktır. Kazananın ise laiklik, kamuculuk, bağımsızlık olması için bize katıl, sosyalizm gönüllüsü ol!

Yeni bir cumhuriyet mücadelesini mahalle mahalle, fabrika fabrika, okul okul büyütelim! Geleceği birlikte kazanalım!”