PAME'den dayanışma mesajı: Kardeşlerimizin yanındayız

"Yunanistan’da yaşanan büyük trajedi ve felaketlerden edindiğimiz acı bir deneyim var; sendikaların ve halkın dayanışması, örgütlenmesi ve eylemi felaket mağdurları için bir koruma kalkanı ve etkili bir yardım olmuş, halkı ancak halk kurtarmıştır."

PAME'den dayanışma mesajı: Kardeşlerimizin yanındayız

Yunanistan Mücadeleci İşçiler Cephesi(PAME), Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesinde meydana gelen 7.7 büyüklüğündeki depremin ardından dayanışma mesajı yayımladı. PAME tarafından Twitter’dan yapılan açıklamada,  “PAME, 6 Şubat Pazartesi sabahı meydana gelen büyük depremden etkilenen Türkiye, Suriye, Lübnan ve tüm komşu ülkelerdeki kardeşlerimizin, işçilerin ve halkların yanındadır.” denildi.

PAME’den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

“PAME, 6 Şubat Pazartesi sabahı meydana gelen büyük depremden etkilenen Türkiye, Suriye, Lübnan ve tüm komşu ülkelerdeki kardeşlerimizin, işçilerin ve halkların yanındadır.
Özellikle depremin merkez üssü olan bölgeden gelen ve doğa felaketinin bir kez daha yoksul insanları mağdur ettiği görüntülerini izlemekteyiz.
PAME, depremin ilk saatlerinden itibaren Türkiye, Suriye ve depremden etkilenen diğer bölgelerdeki sendikalarla temas halinde olmuştur.  Bir kardeşlik ve dayanışma mesajı gönderen PAME, Yunanistan’daki sınıf sendikalarının etkilenen bölgelerdeki meslektaşlarını mümkün olan her şekilde desteklemeye hazır olduğunu iletti. Yunanistan’da yaşanan büyük trajedi ve felaketlerden edindiğimiz acı bir deneyim var; sendikaların ve halkın dayanışması, örgütlenmesi ve eylemi felaket mağdurları için bir koruma kalkanı ve etkili bir yardım olmuş, halkı ancak halk kurtarmıştır.
Yunanistan’daki tüm sendikaları, federasyonları ve işçi merkezlerini Türkiye ve Suriye’deki mağdurlarla destek ve dayanışmalarını ifade etmeye çağırıyoruz.

İlerleyen saatlerde maddi yardım organizasyonu, ürünler ve teslimat noktaları hakkında daha fazla bilgi verilecektir.”