Özlem Zengin çark etti: Yeniden Refah Partisi kadınların aleyhine konuşmuyor

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin katıldığı bir canlı yayında, "Bu ülkede kadın hakları denince akla gelen parti AK Parti. Yeniden Refah Partisi kadınların aleyhine konuşmuyor" dedi.

Özlem Zengin çark etti: Yeniden Refah Partisi kadınların aleyhine konuşmuyor

AKP Grup Başkanvekili Özlem Zengin, CNN Türk’te Dicle Canova’nın sorularını yanıtladı. Özlem Zengin, AKP’nin kadın hakları konusunda birçok iş yaptığını söyleyerek, Yeniden Refah Partisi’nin, kadınların aleyhinde konuşmadığını öne sürdü.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin 2. tur görüşmelerine ilişkin konuşan Zengin, “Ortaya konulan tablo, 2 turlu seçimi Türkiye ilk defa deniyor. Süreç sürprizler barındırıyor. Meclis ile ilgili tablonun çok önemli olduğunu düşünüyorum. Muhalefet bazı şeylere gereğinden fazla konsolide oldu. İkinci tura geldiğimizde Kılıçdaroğlu ve çevresinde müthiş keskin dönüşler var. Bu sefer sonucu gördüklerinde daha derin bir hayal kırıklığı yaşayacaklar. Sistemi parlamenter sistem ve 6’lı Masa üzerine kurmuşlardı, bu tamamen çökmüş oldu” dedi.

1. tur seçim sonuçlarına ilişkin konuşan Zengin, “Ben toplamda baktığımda Cumhur İttifakı’nın aldığı oya bakıyorum. Kendi içinde geçişgenler var. Bu seçimdeki başarıyı kimsenin aşağıya çekme hakkı yok. Cumhur İttifakı olarak Meclis’teki çoğunluğu aldık. Cumhurbaşkanlığı seçiminde ezici farkla aldık. Millet İttifakı seçmeninde büyük bir hayal kırıklığı var. CHP içinde bir kaynama var. 39 milletvekili tartışmalara neden olacak. Muhalefet seçmeninin kendisine muhatap bulamaması çok üzücü” şeklinde konuştu.

Özlem Zengin, “AK Parti kadın hakları konusunda bir ton iş yaptı. En önemlisi başörtüsüyle ilgili yasakların kalkmasıdır. Bu ülkede kadın hakları denince akla gelen parti AK Parti. Yeniden Refah Partisi kadınların aleyhine konuşmuyor. Türkiye’de kadınların hem çalışma hayatına katılması hem siyasete atılması için AK Parti çok adım attı. Kadınların hakları korunacak. Uygulamayla ilgili sorunlar varsa bunlar izale edilecek” dedi.

HÜDAPAR ile ilgili süren tepkilerle ilgili konuşan Zengin, “HÜDA PAR ‘terörle alakam yoktur reddediyorum’ dedi. Hiç duydunuz mu HDP’nin bunu söylediğini. Terörden dolayı ceza almışlara önce bir selam gönderirler. Sayın Akşener üslup sorunu yaşıyor. Biz AK Parti olarak her zaman kadın haklarından yana olduk” şeklinde konuştu.