İKD, İstanbul'da emekçi kadınlarla buluştu

Sancaktepe ve Gazi Mahallesi'nde yaptığı toplantılarda İKD, iktidarın gerici politikalarına karşı emekçi kadınların laiklik mücadelesini büyüteceğini vurguladı.

İKD, İstanbul'da emekçi kadınlarla buluştu
Pazar günü Sancaktepe ve Gazi Mahallesi’nde İlerici Kadınlar Derneği (İKD) emekçi kadınlarla toplantı gerçekleştirdi. İKD gerçekleştirdiği toplantılarda AKP’nin laiklik karşıtı gerici politikalarına kadınların geçit vermeyeceklerini belirtti.
Sancaktepe ve Gazi Mahallesi’nde yaptığı toplantılarda İKD, iktidarın gerici politikalarına karşı emekçi kadınların laiklik mücadelesini büyüteceğini vurguladı. AKP’nin yirmi yıldır laiklik karşıtı gerici politikalarının emekçilerin kazanımlarını ortadan kaldırdığı belirtildi. AKP’nin İstanbul Sözleşmesi’nden çekilmesi ve anayasaya türban teklifinin getirilmesi konuşuldu. AKP’nin anayasada değişiklik teklifinin laikliği tasfiye girişimi olduğu vurgulandı.
Yapılan toplantılarda ekonomik krize karşı işçi sınıfının örgütlü mücadelesini büyütmek için 15 Ocak’ta Sınıf Tavrı’nın “Emekçilerin Yüzyılı için Ayağa Kalkıyoruz” başlıklı kurultaya katılacaklarını ve emekçi kadınların  kurultayı örgütleneceği söylendi.
İKD toplantı gerçekleştirdiği mahallelerde kadınları gerici politikalarla laikliği ve eşitliği yok sayan AKP, MHP ve BBP’nin anayasa teklifine; tarikat ve cemaatlerin karanlığına karşı mücadele etmeye çağırmaya devam ediyor.