Erdoğan’ın adaylığı için YSK’ya başvuru yapıldı

Adaylık başvurusunun ardından açıklama yapan Yıldız, "Aziz Türk Milleti, Kandil yapılanmasına 14 Mayıs'ta cevabı verecek ve attığı tokat ABD'den değil, Mars'tan duyulacaktır. Seçimlerin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Erdoğan’ın adaylığı için YSK’ya başvuru yapıldı

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adaylığı için Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) başvuru yapıldı.

AKP ve MHP temsilcileri, Erdoğan’ın adaylık başvurusu için YSK’ya gelerek, Erdoğan’ın cumhurbaşkanı adaylığı için başvuruda bulundu.

AKP Grup Başkanı İsmet Yılmaz, Erdoğan’ın üçüncü kez adaylığı ile ilgili olarak yöneltilen soruya, “Seçimle ilgili her türlü kararı almak YSK’nın kararındadır. Herkes itirazı yapar, nihai kararı YSK verir mevzuatı dikkate alarak” yanıtını verdi.

MHP Genel Başkan Yardımcısı Feti Yıldız da Erdoğan’ın yeniden adaylığına ilişkin soruya, “Geçin bunları geçin. Bunlar ciddiyesiz konular” cevabını verdi.

Adaylık başvurusunun ardından açıklama yapan Yıldız, “Aziz Türk Milleti, Kandil yapılanmasına 14 Mayıs’ta cevabı verecek ve attığı tokat ABD’den değil, Mars’tan duyulacaktır. Seçimlerin ülkemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Anayasa’nın 101. maddesine göre, bir kişi en fazla iki dönem cumhurbaşkanı seçilebiliyor.

Muhalefet, Erdoğan’ın 2014 ve 2018’de cumhurbaşkanı seçildiği için yeniden aday olamayacağını belirtiyor.