Destici: Şu anda dört siyasi parti kendi listelerini hazırlıyor

Destici görüşmeden sonra yaptığı açıklamada, seçime tek liste olarak girmenin avantaj sağladığını belirterek, "Şu anda 4 siyasi partimiz de kendi ayrı listelerini hazırlıyorlar" ifadelerini kullandı.

Destici: Şu anda dört siyasi parti kendi listelerini hazırlıyor

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhur İttifakı’ndan yer alan Büyük Birlik Partisi’ni (BBP) ziyaret etti.

Erdoğan’a ziyaretinde AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş da eşlik etti.

Destici görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, “Görüşmede öncelikli başlığımız deprem oldu” dedi.

“Seçime gidilirken pek çok kesimin talepleri var. Bunların çoğu çözüldü” diyen Destici, “Mağduriyet yaşadığını dile getiren kesimlerimizden gelen talepler var. Bize ulaşan talepleri Sayın Cumhurbaşkanımızla paylaşma imkanını da tekrar değerlendirdiğimizi ifade etmek istiyorum.” ifadelerini kullandı.

Üçüncü gündem maddelerinin seçim olduğunu kaydeden Destici, “Seçimlerle ilgili değerlendirmelerimizi yaptık. Saha çalışmalarımızı kendisiyle paylaştık. Cumhur İttifakı’mız seçimlerin hem cumhurbaşkanlığı ayağını 1. turda kazanacak hem de Meclis’te çoğunluğu elde edecektir” diye konuştu.

Destici, şöyle devam etti.: “Bu seçim sistemi elbette ki birleşenlere, tek liste altında seçime katılanlara büyük avantaj sağlıyor. . Şu anda Cumhur İttifakı’nın yüzde 50 civarında oyu var. Partiler ayrı ayrı girdiğinde kayıp yaşanacaktır. Şu anda 4 siyasi partimiz de kendi ayrı listelerini hazırlıyorlar ve biz BBP olarak 81 ilde kendi adaylarımızla girecek şekilde seçime hazırız. Ama şu gerçeği bırakıyorum; ortak listeye girildiğinde büyük imkan sağlayacaktır. Somutlaşmış bir sonuç yok.”