CHP'den milletvekili seçilen Gelecek Partililer istifa ediyor

CHP listelerinden milletvekili seçilen 10 Gelecek Partisi üyesinin CHP’ye istifa dilekçelerini verdiğini açıklayan Selçuk Özdağ, “Kendi partimizle yemin edeceğiz” dedi.

CHP'den milletvekili seçilen Gelecek Partililer istifa ediyor

CHP’nin seçimlerde listelerinde yer vererek Meclis’e girmesini sağladığı, Ahmet Davutoğlu liderliğindeki Gelecek Partililer, CHP’den istifa ediyor.

CHP listesinden Muğla Milletvekili seçilen Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ, Bir gazetecinin “Millet İttifakı’nın bir özeleştiri süreci var. Ayrılmalar olur mu?” sorusu üzerine, şöyle dedi:

“Biz, 10 milletvekili arkadaşımız ile CHP’ye istifa dilekçelerimizi verdik. TBMM’ye de vermiş bulunuyoruz. Yemin töreninde kendi partimizle yemin edeceğiz. Ama burada Millet İttifakı ile birlikte yürümeye, milletin problemlerini Meclis’e yansıtmaya devam edeceğiz. Çünkü 10 ay sonra belediye başkanları seçimleri var. Ona hazırlanmamız gerekiyor. Öz eleştiri yapılmalı, eleştirilere açığız. ‘Eşit bir seçim değildi, adil bir seçim değildi’ evet doğrudur. Ama buna rağmen kazanabilirdik. Ekonomik krizin olduğu, medyanın susturulmak istendiği, yargının siyasallaştırıldığı bazı konularda, böyle bir iklimde çok rahat kazanmamız gerekiyordu.”