Cemal Enginyurt'tan Sinan Ateş cinayeti ile ilgili iddialar

Cemal Enginyurt, Sinan Ateş cinayetine ilişkin saldırı için tetikçi tutulduğunu belirtip 'Kiralık katillere verilmiş bu görev' dedi.

Cemal Enginyurt'tan Sinan Ateş cinayeti ile ilgili iddialar

Eski Ülkü Ocakları Başkanı Sinan Ateş suikastına  ilişkin AKP ve MHP kurmayları sessizliğini korurken, eski MHP’li isimlerden Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, olaya ilişkin Cumhuriyet’ten Sinem Nazlı Demir’e konuştu.

Sinan Ateş’e yönelik saldırının uyuşturucu çetesine ihale edildiğini ve tetikçi tutulduğunu belirten Enginyurt, “Kim yaptırdıysa tetikçilikle bu işi ihale ettirmişler. Kiralık katillere verilmiş bu görev. Bu çok ahlaksızca namussuzca bir iştir. Bir Ülkü Ocakları Başkanı’nın bir torbacıya ihale edilmesi, öldürülmesi vicdansızlıktır. Devlet katilleri değil; katillerin arkasındakilerini bulmalı” ifadelerini kullandı.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile ilgili de konuşan Enginyurt, “Soylu, teröristlerin ayak numarasına kadar bildiğine göre, Ankara’nın en korunaklı semtinde yaşanan bu cinayeti de çözmeli” dedi.