Yurttaşlar elektrik ve doğalgazda indirim beklerken Erdoğan, suda indirim çağrısı yaptı

"2023 Ak Parti veya bizim şahsımızdan ziyade ülkemiz için dönüm noktası olacaktır. Milletimiz bugüne kadar girdiğimiz hiçbir mücadelede hamdolsun bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı."

Yurttaşlar elektrik ve doğalgazda indirim beklerken Erdoğan, suda indirim çağrısı yaptı

AKP’li Cumhurbaşkanı Erdoğan, AKP’nin il başkanları toplantısında açıklamalarda bulundu.

Erdoğan açıklamasında muhalefeti hedef aldı. 6 muhalefet liderinin 12 Şubat tarihinde gerçekleştirdiği görüşmeyi eleştiren Erdoğan, “Bizim öyle yuvarlak masayla falan işimiz yok. Oralarda neler görüşüyorsunuz hepsi ortada. O masadan bir şey çıkmaz. Unutkanlığınıza geldi galiba HDP’yi niye almadınız? Onu unuttunuz galiba. Masanın altında mı kaldı ne oldu? Şimdi bir ziyarete gidersin.” ifadelerini kullandı.

Erdoğan’ın açıklamalarının satır başları şöyle oldu:

“2023 KADER SEÇİMİDİR”

Geçirdiğim koronavirüs salgınında geçmiş olsun dileklerini ileten herkese tek tek teşekkürlerimi sunuyorum.

2023 Ak Parti veya bizim şahsımızdan ziyade ülkemiz için dönüm noktası olacaktır. Milletimiz bugüne kadar girdiğimiz hiçbir mücadelede hamdolsun bizi hiçbir zaman yalnız bırakmadı.

Milletimizi iki asırdır demokraside ve kalkınmada geri bırakmak için her yola başvuranlar bu hakikati görüyor. 2023 bir kader seçimidir. Hiç şüphesiz her büyük dönüşüm gibi bu süreçte de sancılar çekiyor, bedeller ödüyoruz. 2018’den beri devam eden ekonomik dalgalanmalar nedeniyle sıkıntılar yaşadığını biliyoruz. Her kesimin gelirlerini arttırarak her kesimi yanında olduğumuzu göstermeye çalışıyoruz.

ELEKTRİK TARİFELERİ YENİDEN DEĞERLENDİRİLECEK

Kabine sonrası aldığımız yeni kararları paylaştık. Son dönemde çokça gündeme gelen elektrik tarifeleri konusunda ilgili kurumlara yeniden değerlendirme yapılması talimatını verdik.

BELEDİYELERE SUDA İNDİRİM ÇAĞRISI

Tüm AK Partili belediyelere bir uygulamayı süratle yaygınlaştırmaları çağrısında bulunmak istiyorum. Su tarifelerinde biz ne ana muhalefetiz, ne şuyuz ne buyuz, biz Ak Parti’yiz. En az KDV indirimi kadar bir oranda indirim yaparak enflasyonla mücadelemize katkıda bulunmalıdır.

Yüzde 7 indirim yapmak suretiyle vatandaşlarımıza su parasında, İstanbul yüzde 25’in üzerinde zam talebiyle Meclis’e geldi. Meclis’te ağırlık bizde olduğu için arkadaşlarımız bu zam talebine evet demediler. Biz vatandaşımızın bu noktada huzurunu istiyoruz. Bunlar seçim öncesi ‘suya indirim getireceğiz’ dediler.

Ağaları da Şanlıurfa’yı bize verin, biz de bundan böyle elektriği size bedava verelim dediler. Elektriğin kimde olduğundan haberi yok. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nda… Bakanlık nerede? AK Parti iktidarında. Elektrikte enerji ile ilgili tüm adımları atıyor, vatandaşımıza zulmetmeyen bir süreci çalıştırıyoruz.

ENFLASYONLA MÜCADELE

Seçim öncesi söz verdin, koltuğa oturunca unutanlardan oldun.  Meclis’te arkadaşlarımız bunların bu talebine evet demediler. Ak Partili belediyelerin olduğu yerde en az yüzde 7 indirim yapmak suretiyle vatandaşımızı su parasında rahatlatacaklar. Bizimki lafta kalmaz. Tüm belediyelerimiz bu adımı atmak suretiyle ana muhalefete, yavrularına hepsine buradan sinyali veriyoruz. Seçim döneminin dışında biz bugün bu açıklamayı yapıyoruz, süratle arkadaşlarımız Meclis’lerinden bunu geçirmek suretiyle vatandaşımızı rahatlatacaklar.

Hayat pahalılığının belini de biz kıracağız. Marketler, çarşı pazar eğer vatandaşımıza hububatta, meyvede hala zulmetmeye devam ediyorsanız tüm dolaşan denetim ekiplerimizle sizlerin sırtına bineceğiz. Fırsatçılık yaparak halkımızı mağdur edenleri affetmeyecek, hepsinden yaptıklarının hesabını soracağız. Her şey sırasıyla olacak, vakti zamanında yapılacak.

Bizi asıl zorlayan tarih boyunca hep olduğu gibi içimizdeki gafiller, muhterisler, mankurtlardır. Türkiye bu iç mücadeleden, içeriden yediği yumruklardan çekmiştir.

Biz hedeflerimize doğru yürüyüşümüzden taviz vermesek de can sıkıcı tablodan üzüntü duymadan edemiyoruz.