Yeşim Salkım'ın 'Erdoğan'a hakaret'ten hapsi isteniyor

Şarkıcı Yeşim Salkım hakkında "AKP'li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği' gerekçesiyle soruşturma başlatıldı.

Yeşim Salkım'ın 'Erdoğan'a hakaret'ten hapsi isteniyor

‘SİSİ’ lakaplı Seyhan Soylu avukatı aracılığıyla savcılığa başvurarak Yeşim Salkım hakkında “AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hakaret ettiği” gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

Suç duyurusunun ardından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Salkım hakkında soruşturma başlattı.

YEŞİM SALKIM: HAKARET ETMEDİM, İFTİRA

tv100’den Halil Yılmaz‘ın haberine göre soruşturma kapsamında tanıklar ve şüpheli sıfatındaki Salkım dinlendi. Salkım, savcıya verdiği ifadesinde Soylu’nun kendisine husumet beslediğini belirtti. Salkım, beyanında “Kesinlikle hakaret etmedim. Şikayetçi Seyhan Soylu’nun son zamanlarda hakkımda söylediği sözler nedeniyle tedbir kararı aldırdım. O da karara uymadığı için 4 gün tazyik hapsi yattı bu yüzden bana husumet besliyor. Bu nedenle iftira atmış olabilir” ifadelerini kullandı.

İddianamede Salkım’ın sözlerinin Erdoğan’ın “şeref ve saygınlığına saldırı mahiyetinde olduğuna” kanaat getirildi. Adalet Bakanlığı’nın da suç itibariyle Salkım hakkında kovuşturma izni verdiği kaydedilen iddianamede, Salkım’ın “Cumhurbaşkanı’na alenen hakaret” suçundan 1 yıl 2 aydan 4 yıl 8 aya kadar hapis cezasıyla cezalandırılması istendi.

Tutuksuz yargılanacak sanık Yeşim Salkım 8 Kasım’da hakim karşısına çıkacak.