VİDEO | Maraş'ta petrol boru hattında patlama

Maraş- Antep yolundaki petrol boru hattında patlama ve sonrasında yangın meydana geldi.

VİDEO | Maraş'ta petrol boru hattında patlama

Maraş’ın Pazarcık ilçesine bağlı Narlı beldesinden geçen boru hatları İle Petrol Taşıma Anonim Şirketi’ne (BOTAŞ) ait boru hattında saat 20.00 sıralarında şiddetli bir patlamanın ardından yangın çıktı.

Yangın kontrol altına alınmaya çalışılıyor. Olayın ardından Maraş-Antep kara yolu trafiğe kapatıldı.

Maraş Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, “Narlı Botaş petrol hattında meydana gelen yangının söndürülmesine İtfaiye ekiplerimiz 19 araçla destek veriyor. Söndürme ekiplerine kolaylıklar diliyorum” açıklaması yaptı.

BOTAŞ’TAN AÇIKLAMA

Boru Hatları ile Petrol Taşıma A.Ş Genel Müdürlüğü (BOTAŞ), Kahramanmaraş’ta petrol boru hattında patlama sonucunda yangın meydana geldiğini ve BOTAŞ ekipleri tarafından petrol akışının durdurulduğunu açıkladı.

Açıklamada, “Kahramanmaraş ili, Pazarcık ilçesi Narlı Mahallesi’nde 18 Ocak 2022 günü saat 19.30 sıralarında Irak- Türkiye Ham Petrol Boru Hattı’nın yaklaşık 511. kilometresinde henüz sebebi belirlenemeyen bir nedenle patlama olmuş ve patlama sonucunda yangın meydana gelmiştir. BOTAŞ ekiplerince petrol akışı derhal durdurularak, teknik emniyet tedbirleri kapsamında olay yerine en yakın hat vanaları kapatılmıştır. Yangına çok sayıda itfaiye aracı, BOTAŞ Acil Müdahale ekipleri ve ilgili birimler müdahale etmektedir. Kamuoyuna saygıyla arz ederiz” denildi.