TKH'den Nebati-Londra açıklaması: Emperyalist finans kapitale teslimiyetin fotoğrafıdır!

Komünistler, Bakan Nebati'nin Londra'da yatırımcılar ve banka yöneticileriyle yaptığı görüşmeler için "Her sıkıştığında 'faiz lobisinin oyunları' diyenlerin yalanı açığa çıkmıştır!" açıklaması yaptı.

TKH'den Nebati-Londra açıklaması: Emperyalist finans kapitale teslimiyetin fotoğrafıdır!

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin iki gündür İngiltere’nin başkenti Londra’da uluslararası banka ve sermaye temsilcileriyle yaptığı görüşmeler ve verdiği fotoğraflar üzerine Türkiye Komünist Hareketi bir açıklama yaptı.

Bakan Nebati’nin sosyal medya hesapları üzerinden paylaştığı görüşme fotoğrafları için “Emperyalist finans kapitale teslimiyetin fotoğrafıdır” başlığıyla yapılan TKH açıklamasında şöyle denildi:

“Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin Londra’da emperyalist fon yatırımcıları ve uluslararası banka yöneticileriyle görüşmesi, emperyalist faiz lobisine teslimiyetin fotoğrafıdır. Daha önce Katar ve BAE gibi ülkelerden para bulmaya çalışan AKP, bir kez daha emperyalist finans kapitalin ayağına gitmiştir!

Her sıkıştığında “faiz lobisinin oyunları” diyenlerin yalanı açığa çıkmıştır! Londra’da uluslararası fon yatırımcıları ve banka yöneticileriyle yapılan toplantı, faiz lobisine güvence ve garanti verme toplantısıdır.

Dış borca dayalı ve sıcak paraya bağımlı siyasetin kimlere avuç açtığı bu fotoğrafta somuttur. Ülkemizi emperyalist tekellere, finans kapitale ve faiz lobisine teslim eden AKP’nin yalanlarına inanma!

AKP, “ne yerli ne de millidir”, finans kapitalin ve sermayenin faizci partisidir!”

https://twitter.com/komunisthareket/status/1491083476308992009