TKH'den Metin Külünk'e "10 bin dolar ve çantalar dolusu para" yanıtı

"Dış borca dayalı, sıcak paraya bağımlı ve inşaat odaklı ekonomi politikası iflas etmiştir. Ülkeyi betonla kaplayan 20 yıllık AKP iktidarının halkın değil patronların partisi olduğu bizzat kendileri tarafından da kabul edilmektedir."

TKH'den Metin Külünk'e

Türkiye Komünist Hareketi (TKH) AKP MKYK Üyesi Metin Külünk’ün ekonomi konusundaki açıklamalarına yanıt verdi. TKH tarafından yapılan açıklamada,  AKP’nin dış borca dayalı, sıcak paraya bağımlı ve inşaat odaklı ekonomi politikasının iflas ettiği vurgulanırken, “Metin Külünk gibi isimler bu soygun, yağma ve mafya düzeninin kurulmasının baş mimarlarıdır! Önce kendisi hesap vermelidir!” denildi. “Mızrak çuvala sığmıyor” başlığıyla yayımlanan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın en yakınındaki isim olarak bilenen, 3 dönem AKP’den milletvekili ve bugün AKP MKYK üyesi olan Metin Külünk, AKP’nin ekonomi politikasını eleştirmiş. “En üstteki %10’luk kesim toplam servetin %67’sine sahipken, en alttaki %50’lik nüfus toplam servetin sadece %4’üne sahiptir. Acaba ekonomi yönetimi bu tabloyu okuyor mu?” diyerek kral çıplak demiştir!

Artık mızrak çuvala sığmamaktadır.

Dış borca dayalı, sıcak paraya bağımlı ve inşaat odaklı ekonomi politikası iflas etmiştir. Ülkeyi betonla kaplayan 20 yıllık AKP iktidarının halkın değil patronların partisi olduğu bizzat kendileri tarafından da kabul edilmektedir.

Ancak Metin Külünk gibi isimler bu soygun, yağma ve mafya düzeninin kurulmasının baş mimarlarıdır!

Önce kendisi hesap vermelidir!

Vereceği ilk hesap 10 bin dolar ve çanta çanta para konusudur!