TKH Gençliği: Ukraynalı komünist gençlere özgürlük!

TKH Gençliği tarafından yapılan açıklamada "Ukrayna Leninist Komünist Gençlik Birliği genel sekreteri Michael Kononovich ve kardeşi Aleksander Kononovich’in Rusya’ya casusluk yaptığı iddiasıyla tutuklanması Neo-Nazi Ukrayna yönetiminin anti-komünist yüzünü bir kez daha ortaya çıkarmaktadır." denildi.

TKH Gençliği: Ukraynalı komünist gençlere özgürlük!

Türkiye Komünist Hareketi (TKH) Gençliği, Ukrayna Leninist Komünist Gençlik Birliği genel sekreteri Michael Kononovich ve kardeşi Aleksander Kononovich’in, Ukrayna hükümeti tarafından tutuklanmasına ilişkin bir açıklama yayımladı. Açıklamada, Ukrayna’da komünist gençlere yönelik atılan bu adımın, Zelensky hükümetinin Ukrayna halkının ve yurttaşlarının değil, emperyalist güçlerin yanında olduğunu ve faşist zihniyetini açıkça ifade etmekte olduğu ifade edilirken, komünistlerin faşizmi ve Nazizm’i yendiği, insanlığın ve Ukrayna halkının geleceğini kurtardıkları vurgulandı.

“Ukraynalı komünist gençlere özgürlük!” başlığıyla yayımlanan açıklamada şu ifadeler yer aldı:

Ukrayna’da darbeyle iktidara gelen, komünistlere ve Ukrayna halkına kan kusturan Bandera hayranı Neo-Nazi Ukrayna yönetimi iki komünist genci tutukladı.

Ukrayna Leninist Komünist Gençlik Birliği genel sekreteri Michael Kononovich ve kardeşi Aleksander Kononovich’in Rusya’ya casusluk yaptığı iddiasıyla tutuklanması Neo-Nazi Ukrayna yönetiminin anti-komünist yüzünü bir kez daha ortaya çıkarmaktadır.

Bugün de Ukrayna’da komünist gençlere yönelik atılan bu adım, Zelensky hükümetinin Ukrayna halkının ve yurttaşlarının değil, emperyalist güçlerin yanında olduğunu ve faşist zihniyetini açıkça ifade etmektedir.

Türkiyeli komünist gençler olarak, Ukrayna halkının çıkarlarını ve geleceğini temsil eden Michael Kononovich ve Aleksander Kononovich’in derhal serbest bırakılması gerektiğini ifade ediyoruz!

Nazi artıklarına hatırlatıyoruz! Komünistler faşizmi ve Nazizm’i yenmiş, insanlığın ve Ukrayna halkının geleceğini kurtarmışlardır!

Gücünüz, eşitliğin, özgürlüğün, bağımsızlığın ve barışın temsilcisi olan komünistlere yetmeyecektir!

Ukrayna’lı iki komünist genci derhal serbest bırakın!”