Sedat Peker'den yeni paylaşım: Şantaj yaptım diyorum neden soruşturmuyorsunuz?

Suç örgütü lideri Sedat Peker, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz ve Cengiz Holding sahibi Mehmet Cengiz'e yönelik iddialar için savcılara çağrıda bulundu.

Sedat Peker'den yeni paylaşım: Şantaj yaptım diyorum neden soruşturmuyorsunuz?

Suç örgütü lideri Sedat Peker, eski başbakanlardan Mesut Yılmaz ve Cengiz Holding sahibi Mehmet Cengiz’e yönelik iddialar için savcılara seslendi. Peker, “Soruşturmayı başlatmak için başka ne delile ihtiyacınız var, söyleyin ben vereyim” dedi.

‘Deli Çavuş’ isimli Twitter hesabından yaptığı açıklamada Peker, “Sayın savcılar, beni duyuyor musunuz? Şantaj yaptım diyorum, devrin başbakanına yaptım diyorum, mehmet cengiz de aracıydı diyorum. Paraların hangi akrabamızın hesabına yattığını söylüyorum. Akrabam Zafer Salman olayı doğruluyor. Bankalara neden bir yazı yazmıyorsunuz?” dedi.

Peker, şöyle devam etti: “Haricen dediklerimi doğrulayan bir çok da delil çıktı. Bunlar yetmez mi? Ben suç örgütü lideriyim. Mesut Yılmaz’ın o dönem ki en yakını olan yılların saygın gazetecisi Sabahattin abi ( Önkibar), bakın kendisi de Mesut Yılmaz’ın ağzından olayı bugün anlatmış.”

“Soruşturmayı başlatmak için başka ne delile ihtiyacınız var, söyleyin ben vereyim” diyen Peker, şunları kaydetti: “40 yaşından genç kardeşlerim, her zaman ne derim; “Doğruların gözle görülmeyen orduları vardır ve onlar tam zamanında yetişirler”.