Pervin Buldan: Bizi tanımayanı biz hiç tanımayız

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 6 partinin liderlerinin bir araya gelmesine ilişkin konuştu,

Pervin Buldan: Bizi tanımayanı biz hiç tanımayız

HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan, 6 partinin liderlerinin bir araya gelmesine ilişkin konuştu, ‘Bizi tanımayanları biz hiç tanımayız. Bizi yok sayanları yok saymayı iyi biliriz’ dedi.

İzmir 4. Olağan Kongresi’nde söz alan HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan açıklamalarda bulundu.

Buldan, HDP’siz siyaset anlayışının daha önce de tutmadığı gibi şimdi de tutmayacağının altını çizerek, “Mücadelemizden asla taviz vermeyeceğiz. HDP’siz siyaset tutmadı tutmayacak. HDP’yi asla kapatamayacaklar” dedi.

Pervin Buldan şöyle konuştu:

Partimize karşı kumpas peşinde olanlar bilsin ki asla başaramayacaklar. Biri Kobane diğeri kapatma davasıydı. Her ikisi de çöktü. Ortaya koyacak bir şey bulamıyorlar. Tümüyle intikam amaçlı her iki davada da ortaya koyacak deliller bulamadılar. Bir kez daha söylüyoruz başaramayacaksınız.

HDP’nin Türkiye siyasetinde var olmasını asla engelleyemeyeceksiniz. Biz “barış, demokrasi, özgürlükler, adalet” dedikçe karşımıza kumpas davalarla çıkıyorlar. Mücadelemizden asla taviz vermeyeceğiz. HDP’siz siyaset tutmadı, tutmayacak. HDP’yi asla kapatamayacaklar.

Halkın çarşısını pazarını yangın yerine çeviren bir iktidarla karşı karşıyayız. AKP-MHP iktidarını bu ülkeden göndermek bizim boynumuzun borcudur. Tarihin en büyük elektrik zamlarıyla Türkiye’yi karanlığa sürüklediler. Yapılan zamlar açıkça soygundur.

‘6 PARTİDEN BİRİ DIŞINDA DİĞERLERİNİN OY TOPLAMI HDP ETMEZ’

6 partiden birini ayırın diğerlerinin oy toplamı HDP’nin yarısı etmez. O yüzden biz kendi yolumuzda yürümeye devam edeceğiz. Yolumuz üçüncü yoldur. Bu yola bir gün herkes muhtaç olacak. Biz öyle kolay lokma değiliz. Demirtaş’ın dediği gibi: “Biz demirden leblebiyiz ağzınıza alırsanız dişleriniz kırılır”.

Demokrasi ittifakı bir mücadele ortaklığıdır. Bizler umudu yeniden inşa ediyoruz. Türkiye’nin krizden çıkışı da bu ittifaka bağlıdır.