Özer Sencar'dan 'Erdoğan' ve 'İstanbul' iddiası: 'Zerre miktar şüphem yok'

Metropoll Araştırma'nın sahibi Sencar, Cumhurbaşkanlığı adaylığı tartışması konusunda "Erdoğan seçimi kazanırsa İstanbul Belediye Başkanlığı'nı bir hafta içerisinde alacak" iddiasında bulundu.

Özer Sencar'dan 'Erdoğan' ve 'İstanbul' iddiası: 'Zerre miktar şüphem yok'

Metropoll Araştırma Yöneticisi Özer Sencar’ın Karar TV yayınına katılarak Cumhurbaşkanlığı seçimine ilişkin yaptığı değerlendirmeler gündem oldu.

Programda “Belediye başkanları aday olduğunda oradaki görevi AK Partili bir isime devretmiş olacak. Bu göze alınmalı mı sizce?” sorusu üzerine Sencar “Alınmalı tabii ki. Türkiye’yi mi almak lazım, İstanbul’u mu almak lazım? Türkiye’yi alma gücün varsa, o ümidin, hazırlığın varsa İstanbul’u verirsin. Seçildikten üç gün sonra da oraya kayyım atarsın” dedi.

Özer Sencar, sözlerinin devamında da “Şu anda zaten 60 tane belediyede hükümet kayyım atadı. Zannediyor musunuz ki, 2023’te Erdoğan seçimi kazandıktan sonra şimdiki CHP’li belediye başkanları yerlerinde kalacak?” dedi.

Sencar “Ne pahasına olursa olsun, Erdoğan seçimi kazanırsa Ankara’yı bilmiyorum ama İstanbul Belediye Başkanlığı’nı bir hafta içerisinde alacak. Bundan zerre miktar şüphem yok” iddiasında bulundu.