Milli Savunma Üniversitesi mezuniyet töreninde teğmen salavat getirip dua etti

Teğmen, Milli Savunma Üniversitesi kürsüsünde salavat getirip dua etti, görüntülerin mezuniyet törenine ait olduğu ileri sürüldü.

Milli Savunma Üniversitesi mezuniyet töreninde teğmen salavat getirip dua etti

Bir teğmenin Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) kürsüsünde mezuniyet duası ederken çekilen görüntüleri sosyal medyada paylaşıldı.

Teğmenin, MSÜ kürsüsünde önce tekmil verdikten sonra dua ettiği görüntüler üzerine Bakanlık, “O videoyu ailesine göndermiş” dedi.

‘TEKMİL VERDİKTEN SONRA DUA ETTİ’

Cumhuriyet’ten Hüseyin Hayatsever’in haberine göre, teğmenin, MSÜ kürsüsünde önce tekmil verdikten sonra dua ettiği görüntüler büyük tartışma yarattı.

Görüntülerde teğmenin, salavat getirdikten sonra, “Yarabbi her başlayan bitiyor, her yeni eskiyor. İşte bizler de başlamış olduğumuz eğitim sürecini bugün nihayete erdirdik. Yarabbi almış olduğumuz bu eğitimi hakkımızda hayırlara vesile eyle” ifadelerini kullandığı görüldü.

BAKANLIKTAN YALANLAMA

Konuya dair açıklama yapan Milli Savunma Bakanlığı yetkilileri ise teğmenin Milli Savunma Üniversitesi kürsüsünde ettiği duanın görüntülerinin herhangi bir törene ait olmadığını bildirirken, askerin kürsüde edilen duanın video görüntülerini çektikten sonra kendi ailesine gönderdiğini söyledi.

‘TALİMATLER NEYİ GEREKTİRİYORSA YAPILIR’

Öte yandan, görüntülerin askerin ailesi tarafından paylaşıldığını bildiren yetkililer, teğmenle ilgili herhangi bir işlem yapılıp yapılmadığı sorusu üzerine, “Emir talimatlar neyi gerektiriyorsa yapılıyor” ifadelerini kullandı.