Metin Külünk, İstanbul Sözleşmesi'ni hedef aldı: Tüm izleri silmeliyiz

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kararı ile feshedilen İstanbul Sözleşmesi'ni hedef gösteren AKP'li Metin Külünk, "Sözleşmenin izlerini taşıyan eğitim müfredatındaki tüm izleri silmeliyiz" dedi.

Metin Külünk, İstanbul Sözleşmesi'ni hedef aldı: Tüm izleri silmeliyiz

AKP MKYK Üyesi Metin Külünk, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın bir gecede aldığı kararla feshedilen İstanbul Sözleşmesi’ni hedef aldı.

Eğitim müfredatında sözleşmenin izleri olduğunu savunan Külünk, ayrıca LGBTİ+ karşıtı mitingle ilgili paylaşımlar da yaptı.

Külünk, “Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü iradesi ile çıktığımız İstanbul Sözleşmesi’nin izlerini taşıyan eğitim müfredatındaki tüm izleri silmeliyiz” ifadelerini kullandı.

LGBTİ+’ları hedef gösteren Külünk, ilahiyat fakülteleri, felsefe, sosyoloji ve psikoloji bölümlerinin çalışma grubu kurması tavsiyesinde bulundu.

Külünk ayrıca, “YÖK üniversitelerde LGBT dayatmasının öğrenci kulüpleri üzerinden meşrulaştırılmasına asla izin vermemeli. Her YÖK mensubu ve üniversite rektörü kendi ailesi ve çocuğunun değerlerimizi gözünün önüne getirerek ülkemizin evlatlarının değersizleştirilmesine izin vermemelidir” ifadelerini kullandı.