Meteoroloji'den İstanbul'daki kar yağışıyla ilgili açıklama

Meteoroloji tarafından yayımlanan yeni hava durumu raporuna kar yağışının aralıklarla hafta ortasına kadar sürmesi bekleniyor.

Meteoroloji'den İstanbul'daki kar yağışıyla ilgili açıklama

Cuma akşam saatlerinden itibaren etkili olan soğuk hava ve kar yağışı İstanbul’da etkisini arttırdı. Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre Marmara’nın doğusu (Bilecik hariç), Güney ve İç Ege (Kütahya hariç), Akdeniz, Batı Karadeniz kıyıları, Orta ve Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu’nun doğusu ile Gaziantep ve Kilis çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

Yağışların, Marmara’da yer yer gök gürültülü kar sağanağı, Doğu Akdeniz kıyılarında yağmur ve karla karışık yağmur, diğer yerlerde kar şeklinde görülmesi, Doğu Akdeniz ile İstanbul, Konya ve Karaman çevrelerinde kuvvetli ve yoğun kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.

Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu’nun dik yamaçlarında çığ tehlikesi bulunmaktadır. Ülkemiz genelinde buzlanma ve don olayı görüleceği tahmin ediliyor.

ARALIKLARLA KAR YAĞIŞI DEVAM EDECEK

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün yaptığı son tahminlere göre İstanbul’un kuzey ve batı kesimleri ile boğaz çevresinde yoğun olmak üzere deniz etkili kar yağışlarının 3 gün boyunca aralıklarla kentte etkisini sürdürmesi bekleniyor.