Memleket Partisi'nde iki istifa daha

Mehmet Ali Çelebi'nin partisindeki görevlerinden istifa etmesinin ardından iki isim daha Memleket Partisi'nden istifa kararı aldı.

Memleket Partisi'nde iki istifa daha

Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Çelebi’den sonra Disiplin Kurulu Başkanı Mustafa Kemal Çiçek, Disiplin Kurulu Başkan Yardımcısı Ayça Özsoy Sarıkamışlı Memleket Partisi’ndeki görevlerinden istifa ettikleri duyurdular.Mustafa Kemal Çiçek, istifa kararı aldığını belirterek “Genel Disiplin Kurulu üyelerimizin taktir ve oyları ile seçilerek, yürüttüğüm Memleket Partisi Disiplin Kurulu Başkanlığı vazifemden lüzumuna binaen istifa ediyorum” ifadelerini kullandı.

GEÇTİĞİMİZ YIL CHP’DEN İSTİFA ETMİŞTİ

Mehmet Ali Çelebi, partisindeki görevlerinden istifa ettiğini duyurmuştu. Aldığı kararı, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla duyuran Çelebi, gerekçe olarak sağlık sorunlarını göstermişti.

Geçtiğimiz yıl CHP’den istifa eden İzmir Milletvekili Çelebi, Twitter’daki paylaşımında “Ailemdeki sağlık sorunları nedeniyle parti görevlerimden istifa ediyorum. Memleket Partisi’nin üyesi bir nefer olarak yoluma devam edeceğim. Partiye/yöneticilerimize zarar verecek açıklamalar yapmayalım lütfen. Mücadeleye devam” ifadelerine yer verdi.