Kurtulmuş'tan Sedef Kabaş açıklaması: Milli iradeye gerçekleştirilmiş saldırıdır

Kurtulmuş, gazeteci Sedef Kabaş'ın tutuklanmasına ilişkin, 'Aslında milli iradeye karşı gerçekleştirilmiş saldırı ve açık hadsizliktir' ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş'tan Sedef Kabaş açıklaması: Milli iradeye gerçekleştirilmiş saldırıdır

Gazeteci Sedef Kabaş, TELE1’deki “Demokrasi Arenası” programında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a yönelik sözleri nedeniyle “Cumhurbaşkanı’na hakaret”ten tutuklandı. AKP Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yaptı. Kurtulmuş, “Cumhurbaşkanımıza çirkin ve galiz ifadelerle hakaret etmek, aslında milli iradeye karşı gerçekleştirilmiş saldırı ve açık hadsizliktir” dedi.

Kurtulmuş muhalefete de yüklenerek, “Akl-ı selim sahibi herkesin bu nefret dolu dili kınaması gerekirken bazı muhalefet liderlerinin sahiplenmeleri ise gerçek bir provokasyon, vahim bir sorumsuzluktur” ifadelerini kullandı.

Kurtulmuş, mesajlarında şunları belirtti:

“Milletin seçtiği Cumhurbaşkanımıza çirkin ve galiz ifadelerle hakaret etmek, aslında milli iradeye karşı gerçekleştirilmiş saldırı ve açık hadsizliktir. Akl-ı selim sahibi herkesin bu nefret dolu dili kınaması gerekirken bazı muhalefet liderlerinin sahiplenmeleri ise gerçek bir provokasyon, vahim bir sorumsuzluktur. Bu nefret dilini ve buna sahip çıkanları şiddetle kınıyor, ayrıca ters kelepçe mizanseniyle kirli oyunlarına devam etmek istemelerini de aziz milletimizin takdirine bırakıyoruz.”