Kuran kursunda yedi çocuk hem istismar edilmiş hem de sopayla dövülmüş!

Gazeteci İsmail Saymaz, Erzurum'da yatılı Kuran kursunda yedi çocuğun defalarca istismara uğradığını ve darp edildiğini duyurdu. İstismarcı belletmenin ifadesini de paylaştı.

Kuran kursunda yedi çocuk hem istismar edilmiş hem de sopayla dövülmüş!

Halk TV yazarı İsmail Saymaz, Erzurum Hacı Bahattin Evgi Yatılı Erkek Kuran Kursu’nda 22 yaşındaki belletmen H.A tarafından uygulanan cinsel istismar skandalını kamuoyuyla paylaştı .

Baba E.’nin 2 Aralık 2021’de savcılığa giderek 11 yaşındaki oğlu M.’nin cinsel istismara uğradığını bildirdiğini belirten Saymaz, şöyle devam etti:

“Bildirmeseydi, muhtemelen skandalın üzeri örtülecekti.Çünkü çocuklar üç ay önce başka Kuran kurslarına dağıtıldı. İstismarcı belletmen apar topar Yozgat’a gönderildi. Müftülük olayı kapatma gayretindeydi. Aman, duyulmasın! Aman, şehrin imajı sarsılmasın! Aman, Kuran kurslarına söz gelmesin!

Oysa Diyanet İşleri Başkanlığı’na bağlı olan ve Erzurum’un orta yerindeki Palandöken ilçesinde bulunan kursta çocuklar sadist bir tecavüzcünün eline terk edildi. 10-11 yaşındaki en az yedi çocuk altı ay boyunca hem cinsel istismara uğradı, hem de sopayla dövüldü.”

İSTİSMARCI BELLETMEN NE DEDİ?

Gazeteci, yazısının devamında yaşananlarla ilgili bazı detaylar verdikten sonra şunları kaydetti:

“Belletmen H.A. ifadesinde 2021’in Mayıs ve Ekim aylarında kursta çocuklara ücretsiz ders çalıştırdığını söyledi. M. ve U.’ya tecavüz etmediğini fakat çok kez sürtündüğünü anlattı. Bu anlardan birinde M.’nin video çektiğini belirti. Diğer çocukları ‘sevgi amaçlı’ öptüğünü ileri sürdü. Üç çocuğa sopayla vurduğunu, birine tokat attığını kaydetti.

DAVA AÇILDI

H.A. hakkında 12 yaşından küçüklerin nitelikli cinsel istismarı, müstehcen yayınları seyretmeye teşvik, müstehcen yayınlarda çocukları kullanmak, cebir ve hileyle hürriyetinden yoksun kılma, hakaret ve sarkıntılıktan dava açıldı.”