Kulis: Kabinede değişiklik olacak

Kulislerde bakanlarda değişiklik olabileceği konuşuluyor. Öte yandan İletişim Daire Başkanı Fahrettin Altun'un görevden alınacağını iddialarına cevap verdi.

Kulis: Kabinede değişiklik olacak

Cumhurbaşkanı’na bağlı bakanlarda en az bir, en fazla üç bakanın değişebileceği iddia edildi.  Abdulhamit Gül’ün Adalet Bakanlığı’ndan istifa etmesinin ardından kabine değişikliği ile ilgili iddialar sürüyor.

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısında yaptığı, “Değişen şartlara ve ihtiyaçlara göre kabinede revizyona gitmemiz normaldir. Kabinedeki değişimler de bir bayrak yarışıdır. Gerekirse kabinede yeni değişiklikler yapabiliriz” açıklaması kabine değişikliğinin yapılabileceği yorumlarına neden olmuştu.

‘’KURUMLARDA DA DEĞİŞİKLİK OLACAK ‘’

Gazeteci Candaş Tolga Işık, Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, “Kabinede değişiklik geliyor. En az 1, en fazla 3 bakan değişiyor” dedi.

Işık, “Bu arada en az bakanlıklar kadar konuşulacak bir kurumda daha değişim olacağı konuşuluyor” ifadelerini kullandı.

ALTUN’DAN CEVAP GELDİ

Öte yandan Cumhurbaşkanlığı İletişim Başkanı Fahrettin Altun’un görevden alınacağı iddiası bir süredir gündemdeki yerini korurken, Altun’dan açıklama geldi.

Hürriyet’ten Hande Fırat’a konuşan Altun, böyle bir durum olmadığını ifade ederek “Lüzumsuz bir fitne kazanı kaynatılıyor. İyiyim, görevimin de başındayım” dedi.