Konya Valisi: Saldırıyı gerçekleştiren de sağlık hizmetinde çalışan bir görevli

Konya Valisi Vahdettin Özkan, Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya'nın öldürülmesiyle ilgili açıklamasında ""Maalesef üzülerek söylüyorum saldırıyı gerçekleştiren de sağlık hizmetinde çalışan bir görevli" dedi.

Konya Valisi: Saldırıyı gerçekleştiren de sağlık hizmetinde çalışan bir görevli

Konya’nın Karatay ilçesindeki Konya Şehir Hastanesi’nde Hacı Mehmet Akçay adlı saldırgan tabancayla Kardiyoloji Uzmanı Ekrem Karakaya’nın başına ateş etti. Karakaya ve saldırının ardından intihar eden saldırgan, yaşamını yitirdi.

Olayın ardından hastaneye gelen Konya Valisi Vahdettin Özkan açıklama yaptı. Vali Özkan, “Hastanemizde görevinin başında bir hekimimiz silahlı saldırıya maruz kalmıştır. Öncelikle saldırıyı nefretle kınıyoruz. Bütün sağlık çalışanlarımızın kamu hizmeti karşısında insanlarımızın müteşekkir olması lazım. Hekimlerimize sağlık çalışanlarımıza uzanan eller kırılsın. Saldırıyı nefretle kınıyoruz” derken “Maalesef üzülerek söylüyorum saldırıyı gerçekleştiren de sağlık hizmetinde çalışan bir görevli. Bunu da nefretle kınıyorum” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Konya Cumhuriyet Başsavcılığından da olayla ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada, “Konya Şehir Hastanesinde doktor olarak görev yapan Ekrem Karayaya’nın gerçekleştirilen silahlı saldırı sonucu hayatını kaybetmesi olayı ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılığımızca derhal adli soruşturma işlemlerine başlanarak, 1 Cumhuriyet Başsavcı Vekili ve 3 Cumhuriyet Savcısı görevlendirilmiştir. Olayın tüm yönleri ile aydınlatılması için Cumhuriyet Başsavcılığımızca soruşturma titizlikle yürütülmektedir” denildi.