Konya Tabipler Odası Başkanı, Erdoğan'ın 'hekim'lere dair açıklamasını eleştirdi ve AKP'den istifa etti

Erdoğan'ın hekimlere yönelik sözlerine tepki gösteren Konya Tabip Odası Başkanı Eyüp Çetin üyesi olduğu AKP'den istifa etti.

Konya Tabipler Odası Başkanı, Erdoğan'ın 'hekim'lere dair açıklamasını eleştirdi ve AKP'den istifa etti

Erdoğan’ın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla atıldığı toplantıda hekimlere yönelik söylediği “Varsın gidiyorlarsa gitsinler, bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı buralarda istihdam eder buralarda yola devam ederiz” sözlerine tepkiler sürüyor.

AKP üyesi olan Konya Tabip Odası Başkanı Dr. Eyüp Çetin, Erdoğan’ın sözlerini eleştirerek partisine istifa dilekçesini verdi. Sözcü’den Müslüm Evci’nin haberine göre Eyüp Çetin istifa dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

“Sayın Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanımızın dün külliyede yaptığı hekimlik mesleğinin itibarsızlaştırmaya dönük konuşma birçok problemi olan hekimlerin sadece ücrete indirerek halkın önüne atılması sağlıkta şiddeti artıracağı düşüncesindeyim. Partinizin üyesi olarak ‘İnsanı yaşat ki Devlet yaşasın düşüncesinden ‘Şehir hastanelerimizin içinde profesör ve uzman olmazsa olmasın asistanlarla götürürüz’ mantığına evrilerek kıdem, bilgi ve ilme verilen değerin en yetkili ağızdan sıfırlanması biz hekimleri derinden üzmüştür. Konya Tabip Odası Başkanı olarak bu talihsiz konuşma nedeni ile üyesi bulunduğum partinizden istifa ediyorum. Gereğinin yapılmasını rica ederim.”