Komünistlere hakaret eden AKP'li vekile komünistlerden yanıt: Dönüp aynaya bakın!

AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ'ın komünistlerin ahlakıyla ilgili ettiği hakaretlere Türkiye Komünist Hareketi(TKH)'den yanıt geldi.

Komünistlere hakaret eden AKP'li vekile komünistlerden yanıt: Dönüp aynaya bakın!

TKH açıklamasında, AKP’lilerin önce aynaya bakması gerektiği vurgulanırken, AKP’lilerin yolsuzlukları, ahlaksızlıkları ve halkın parasıyla sürdükleri şatafatlı hayata değinildi.

Demirbağ’ın emekçilerle alay edercesine sarf ettiği,  “Ekonomik sıkıntı çekebiliriz. Normal şartlarda bir kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız. Kış günü turfanda sebzeleri kullanmak zaten sağlığa da çok faydalı değil” ifadeleri hatırlatılan açıklamada Demirbağ’ın komünistlere karşı bilindik ve inandırıcılığı kalmamış iftiralarla kendi günahlarını örtmeye çalıştığı ifade edildi.

TKH’nin “Komünistlere dil uzatanlara yanıt: Dönüp aynaya bakın!” başlıklı ‘Komünistler Diyor Ki!’ bülteni şu şekilde:

“AKP Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ, haddini aşmıştır.

Katıldığı yerel bir televizyon programında komünistlere dil uzatmış, bildik iftirayı ve yalanı yinelemiş, “Komünistlerde zaten namus anlayışı diye bir şey yoktur. Aile, namus anlayışı olmaz komünistlerde” diyerek kendi günahlarını anti-komünizmle örtmeye çalışmıştır.

Demirbağ’ı, “Ekonomik sıkıntı çekebiliriz. Normal şartlarda bir kilo et yiyorsak yarım kilo yeriz. Domatesi iki kilo yerine iki tane alırız. Kış günü turfanda sebzeleri kullanmak zaten sağlığa da çok faydalı değil” ifadelerinden hatırlıyoruz. Patronların partisi AKP’nin vekili emekçilere az yiyin diyecek kadar utanmaz.

Öncelikle komünistler Millet İttifakı’nın içinde değildir ve bu ittifakı sağ bir ittifak olarak görmektedir. Milletvekili olmasına rağmen, Türkiye’deki siyasetten bihaber bir cehalet örneği sergilemesi AKP’nin çapını göstermesi bakımından hiç şaşırtıcı değildir.

Demibağ, komünistlere iftira atacağına önce kendi partisine ve temsil ettiği zihniyete bakmalıdır! Namus ve ahlak arayacaksa, 5 bin liralık atkı takanlara, 50 bin liralık çanta taşıyanlara, 12 bin liralık ayakkabı giyenlere göz atmalıdır. Namus ve ahlak arayacaksa, önce tarikat ve cemaatlerdeki istismar vakalarına bakmalıdır. Namus ve ahlak arayacaksa, rüşvetçi bakanlara, çift maaş alan yandaşlara, emperyalistlere çekilen peşkeşlere, belediyelerdeki ihale yolsuzluklarına, din-iman kisvesi altındaki yağma ve ranta bakmalıdır.

Yılların eskimiş iftira ve yalanını tekrarlayarak AKP kendisini kurtaramaz!

Halkımız kimin namussuz kimin namuslu olduğunu yaşayarak görmüştür. 20 yıllık AKP iktidarının tablosu ortada: Yağma, rant, yolsuzluk, yobazlık, çürüme, sömürü, işsizlik, yoksulluk, geleceksizlik, bombalı katliamlar, kadın cinayetleri, tarikatlarda istismar vakaları!

Emekçilerin eşitlik, özgürlük ve kardeşlik düşüncesine, bugün olduğu gibi dün de çok saldırdılar. Ama boşuna!”