Kılıçdaroğlu: Suriyelileri davul ve zurna ile ülkelerine yolcu edeceğiz

EXPO 2021 HATAY etkinliğinde konuşan CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "En geç iki yıl içinde Suriyeli kardeşlerimizi davul ve zurna ile ülkelerine yolcu edeceğiz" dedi.

Kılıçdaroğlu: Suriyelileri davul ve zurna ile ülkelerine yolcu edeceğiz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, EXPO 2021 Hatay’ın Ankara’daki tanıtım toplantısında “Sayın Başkan (Lütfü Savaş) 900 bin Suriyeliye de ayrıca baktıklarını da ifade etti.” dedi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi, EXPO 2021 Hatay’ın tanıtım toplantısını Ankara’da ATO Congresium’da yaptı. Toplantıya CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş da katıldı. Tanıtım toplantısında EXPO 2021 Hatay’a ilişkin sunum yapıldı. Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş’ın konuşmasının ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kürsüye çıktı.

Kılıçdaroğlu’nun sözlerinin bir bölümü şöyle:

“Sayın Başkan 900 bin Suriyeliye de ayrıca baktıklarını da ifade etti. Büyük maliyetler çıkardığını da ifade etti. Sayın Başkan şöyle bir sözümüz var; en geç iki yıl içinde Suriyeli kardeşlerimizi davul ve zurna ile ülkelerine yolcu edeceğiz. Onların kendi iradeleri ile kendi ülkelerine gitmelerini isteyeceğiz. Elbette gitmek isteyeceklerdir, can ve mal güvenliklerini sağlanmasını isteyeceklerdir. Bunun altyapısını oluşturacağız.”