Kılıçdaroğlu: NATO, Türkiye için gereklidir ama iktidar üsleri kapatırsa destekleriz

Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin NATO’dan çıkmayı önerdiğini belirterek konu hakkında iktidara çağrıda bulundu.

Kılıçdaroğlu:  NATO, Türkiye için gereklidir ama iktidar üsleri kapatırsa destekleriz

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sözlerine yanıt verdi.

Erdoğan’ın “Bürokrasiye demokratik hukuk sınırları dışında söz söyleyenler devletin düşmanıdır” dediğini belirten Kılıçdaroğlu, şu ifadeleri kullandı:

* “Doğrudur… Zaten ben, bu devletin şerefli evlatlarına ‘Kanun dışı emirleri uygulamayın’ diye seslenmiştim.

* Senin adına umut verici ama işlerin biraz aksayacak.”

Kılıçdaroğlu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin NATO’dan çıkmayı önerdiğini belirterek konu hakkında iktidara çağrıda bulundu. Kılıçdaroğlu, şu mesajları paylaştı:

* “Bahçeli de NATO’dan çıkmayı önermiş. NATO, Türkiye için gereklidir ancak iktidar olarak ne kadar samimiler görmek isterim. ABD Yunanistan’ı üslerle doldurdu. Hedefleri net. Türkiye’deki ABD askeri tesislerini kapamayı getirsinler Meclis’e, Kuvayi Milliye ruhuyla destekleyeceğiz.

* Biz neoliberalizme karşı olduğumuz kadar toprağımızda yabancı askere de karşıyız. Gerekeni yapmaya hazırız. Peki siz hazır mısınız iktidar sahipleri? Bu da sizin samimiyetinizin turnusol kağıdı olsun. CHP hazırdır, bekliyoruz.”