Karamollaoğlu: Bakanlık dağılımı için biraz erken

Karamollaoğlu, "Belki partiler arasındaki bakanlık dağılımı için biraz erken olur. Neden? Her şeye rağmen mecliste, hangi partinin ne kadar milletvekiliyle temsil edileceği henüz belli değil" ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu: Bakanlık dağılımı için biraz erken

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, katıldığı televizyon programında 6’lı masayla ilgili açıklamalarda bulundu.

6’lı masanın son toplantısına değinen Karamollaoğlu, “Son yapılan toplantıdan sonra önce seçim güvenliği konusu ele alındı. Bu konuda birlikte çalışmalıyız. Seçim kanunu ve anayasada acilen yapılması gereken değişiklikler hemen seçimden sonra neler olacak, bunlar görüşüldü, komisyonlar kuruldu” dedi.

Önümüzdeki 6’lı masa toplantısına işaret eden Saadet Partisi lideri Karamollaoğlu, “Önümüzdeki ay başında inşallah İYİ Parti’nin ev sahipliğinde bir toplantı yapacağız. Daha önceki seçimlerde görüştüğümüz konular orada bir defa daha gündeme gelecek. Arkasından, daha sonra yapılması icap eden konuları belirleyeceğiz. Komisyonlar kuracağız. Komisyonların yapacağı çalışmalar neticesinde de 6’lı masa başkanları olarak bir karar vereceğiz. Bir bakıma koalisyon protokolü hazırlanıyor diyebiliriz” açıklamasında bulundu.

Karamollaoğlu, “Belki partiler arasındaki bakanlık dağılımı için biraz erken olur. Neden? Her şeye rağmen mecliste, hangi partinin ne kadar milletvekiliyle temsil edileceği henüz belli değil. Ama takribi bir kanaat doğabilir. Bunun neticesinde işler nasıl yürütülecek, cumhurbaşkanlığı kendi fonksiyonunu nasıl yerine getirecek, bakanlıklar nasıl çalışacak, siyasi partiler bu çalışmalarda nasıl bir rol oynayacak bunlar konuşulacak” dedi.