İnce'den 6 partiye: 6 ayda dağılırsınız

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, altı muhalefet partisine yönelik "İndirdiniz diyelim, nasıl anlaşacaksınız. 6 ayda dağılırsınız" dedi.

İnce'den 6 partiye: 6 ayda dağılırsınız

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, memleketi Yalova’da Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda  partisinin rozet takma törenine katıldı.

Törende konuşan İnce, CHP’nin başını çektiği 6 muhalefet partisinin çalışmalarıyla ilgili olarak “Böyle bir ortamda 20 yıllık iktidarın karşısına gelen konu ne biliyor musunuz, 7’si, 8’i bir araya gelecek Erdoğan’ı yenecekler. Nasıl yenecekler, 100 yıllık parti, 2 yıllık partinin ekonomi programının arkasına takılmış. Sen zaten 13 sene ekonomiyi yönettin. Masada nasıl oturacaklarını konuşuyorlar. Suriyelileri konuşuyorlar. Suriyeliler Davutoğlu’nun döneminde gelmedi mi Türkiye’ye. Bunlar şimdi bir araya gelip, 7’si, 8’i kendi güçlerine de güvenemiyorlar” ifadelerini kullandı.

“Muhalefetin sağlam planlarla hareket etmediğini” söyleyen İnce, “Kendi gücüne güveneceksin önce. 8-10 kişi bir araya gelecek, indirdiniz diyelim, nasıl anlaşacaksınız. 6 ayda dağılırsınız siz. 6 ayda dağılırlar” dedi.