'Her yol Roma'ya çıkar' dedi, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayını açıkladı

Gazeteci Hakan Aygün, Flash TV’de yayımlanan "Hakan Aygün'le Analiz" programı canlı yayınında CHP’nin cumhurbaşkanı adayını açıkladı.

'Her yol Roma'ya çıkar' dedi, CHP'nin Cumhurbaşkanı adayını açıkladı

Gazeteci Hakan Aygün, Flash TV’deki Hakan Aygün’le Analiz programında Millet İttifakı’nın adayına dair iddialarını dile getirdi.

Dün yapılan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, İyi Parti lideri Meral Akşener ve Gelecek Partisi lideri Ahmet Davutoğlu’nun görüşmesinin tartışıldığı programda Hakan Aygün’ün CHP’nin cumhurbaşkanı adayını da açıkladı.

Bilgileri birinci elden aldığını belirten Aygün CHP’nin adayının Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olacağını belirterek şu sözlere yer verdi:

Önümüzde ”enteresan bir birleştiren Kılıçdaroğlu karakteri” var…  Millet ittifakında içinde de kimseyle sorunu yok, hem seviyor, hem seviliyor…  Güven veriyor…. Keza HDP’yi de düşünecek olursak, Millet ittifakı içinde HDP’yle sorunlu olanlar veya HDP’nin sorun duyacakları var, ama Kemal Bey’le tüm muhalefeti de kapsayacak şekilde sorunlu olduğu bir parti de yok, kendisini sevmeyen bir parti de yok… Herkese güven veriyor…” 

Aygün devamında Roma benzetmesiyle Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanı adaylığını şu ifadelerle açıkladı:

“Hani bir laf vardır ya, ”Her yol Roma’ya çıkar diye… Ama ittifak içinde ittifak olur… ama olmaz… 2023 seçimlerinde her yol Millet ittifakına ve Kılıçdaroğlu’nun ”tarafsız cumhurbaşkanlığı”na çıkıyor….”