Hedef gösterilen İBB çalışanı, görevinden istifa etti

İBB Muhtarlıklar Müdürlüğü'nde çalışan Sevtap Ayman, kendisini hedef gösteren haberler nedeniyle istifa etti. Ayman, "Şahsımın, kızımın ve ailemin güvenlikleri açısından görevimden istifa ediyorum" açıklaması yaptı.

Hedef gösterilen İBB çalışanı, görevinden istifa etti

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Muhtarlıklar Müdürlüğü’nde görev yapan Sevtap Ayman, kendisini hedef gösteren haberlerin ardından güvenliğinin kalmadığını belirterek istifa etti.

Kendisiyle ilgili olarak AKP’ye yakın medya organlarında “PKK ile bağlantısı olduğunu” iddia eden haberler sebebiyle yazılı açıklama yapan Sevtap Ayman, hakkında bir mahkeme kararı olmadan ve kendisine ait olmayan bir Twitter hesabı üzerinden hedef gösterildiğini belirtti.

Ayman, yaptığı açıklamada “asılsız bir ihbar mektubu referans alınarak suçlandığını ancak yapılan soruşturma sonrasında savcılık tarafından serbest bırakıldığını” söyledi.

Ayman açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

“Ben üniversite mezunuyum. Özel bir okulda öğretmenlik yaptım. Yüzlerce öğrencim ve velileri nasıl bir öğretmen olduğuma şahidimdir. Öğretmenlik sonrası hakkım ve liyakatimle büyükşehir belediyesinde işe girdim.

İki buçuk yaşında bir kızım var. Onun için ve geleceği adına çalışmak zorundayım. Şayet beni hedef gösterenler için bir anlamı varsa Türkiye Cumhuriyeti vatandaşıyım ve bundan kaynaklı haklarımı kullandım. Çalışma, güven içinde çocuğuma bakıp onu büyütme gibi temel ‘yurttaşlık’ haklarım hiçe sayıldığı gibi can güvenliğim de tehlikeye atıldı. Bir vatandaş olarak, bir Kürt, bi kadın, bir anne olarak bu ülkede huzur ve güven içinde yaşama ve çalışma hakkım elimden alındı.

Şahsımın, kızımın ve ailemin daha fazla hedef gösterilmemesi ve güvenlikleri açısından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ndeki görevimden istifa ediyorum. Bana yapılan haksızlığı ise ruhunda ve yüreğinde bir parça da olsa güzellik ve adalet kalmış insanların ve kamuoyunun mahşeri vicdanına bırakıyorum.”