Günlük koronavirüs sayıları açıklandı: Vaka sayısı tekrar 40 binin üzerinde

Türkiye'de son 24 saatte 368 bin 913 koronavirüs testi yapıldı, 44 bin 869 kişinin testi pozitif çıktı, ölüm sayılarında da büyük artış yaşandı.

Günlük koronavirüs sayıları açıklandı: Vaka sayısı tekrar 40 binin üzerinde

Sağlık Bakanlığı’nın 3 Ocak’a ilişkin koronavirüs verilerine göre; son 24 saat içerisinde yapılan 368 bin 913 testten 44 bin 869’u pozitif çıktı. Virüs nedeniyle 160 kişi daha hayatını kaybetti. İyileşen hasta sayısı 27 bin 492 olarak açıklandı.

Sağlık Bakanlığı’nın paylaştığı haritada, 2. doz aşılamada hedef nüfusun yüzde 75 ve üzerinin aşılandığı iller mavi renkle gösteriliyor. Sağlık Bakanlığı’nın koronavirüs verilerine ilişkin yayınladığı tabloda yer alan bilgilere göre; 2. doz aşılamada yüzde 87.8 aşılama oranıyla Osmaniye birinci sırada yer alıyor. Yüzde 60.1 aşılama oranı ile Urfa ise son sırada bulunuyor. 2. doz aşılamada üç büyük ilde ise birinci sırada yüzde 83.8 ile İzmir, ikinci sırada yüzde 81.6 ile Ankara ve üçüncü sırada yüzde 76.3 ile İstanbul yer alıyor.

BAKAN KOCA’DAN HATIRLATMA DOZU UYARISI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca salgında son bilgileri paylaştığı Twitter hesabından “Ne yapmalıyız? Havalandırması kısıtlı, kalabalık ortamlarda vakit geçirmemeliyiz. Maskeyi, bizi koruyacak şekilde takmalıyız. Sosyal mesafeyi, Omicron varyantının kolay bulaştığını bilerek ayarlamalıyız. Hijyen kurallarına uymalıyız. Aşı hatırlatma dozunu zamanında yaptırmalıyız” açıklamasını yaptı.

Ayrıntılar geliyor…