Gülen'in şikayetiyle ceza yağdıran hakim, seçim kurulu başkanı oldu

Barış Pehlivan'a Fethullah Gülen'in şikayetiyle ceza veren hakim Metin Özdemir, İstanbul’un Fatih ilçesinde seçim kurulu başkanlarından biri oldu.

Gülen'in şikayetiyle ceza yağdıran hakim, seçim kurulu başkanı oldu

Cumhuriyet gazetesi yazarı Barış Pehlivan, Fethullah Gülen’in şikayeti ile kendisine ceza veren hakim Metin Özdemir’in seçim kurulu başkanı olduğunu yazdı.

Pehlivan, seçim kurulu başkanlarının belirlendiği kuranın sonuçlarına baktığını ve bir ismin kendisine tanıdık geldiğini aktararak şunları söyledi:

“Bundan 10 yıl önceydi…

Oda tv davası kapsamında tutukluydum. Silivri Cezaevi’nden Çağlayan Adliyesi’ne getirildim. Elleri kelepçeli şekilde mahkeme salonuna girmemin nedeni Fethullah Gülen’in hakkımdaki şikâyetiydi.

Gülen, kendisine hakaret içerdiğini iddia ettiği Oda tv’deki okur yorumlarını kaldırmadığımızdan dolayı hapsimi istiyordu.

Okur yorumları nedeniyle, 2012’de beş ay hapis cezasına çarptırıldım. Hâkim beş yıl içinde bir daha “suç işlememem” şartıyla cezayı erteledi. Başımın üzerinde kılıç sallandırılıyordu.

İşte o gün…

Fethullah Gülen’in şikâyetiyle okur yorumlarından dolayı bana ceza veren hâkim, şimdi İstanbul’un en önemli ilçelerinden birinde seçim kurulu başkanı yapılan Metin Özdemir’di. O gün Fethullahçılara boyun eğip hukuksuzca bir karara imza atan hâkim, şimdi seçimlerde hukukumuzu koruyacaktı!”