Fazıl Say’dan Ovacık'ta "Munzur özgür aksın" konseri

Konser için önceki gün Tunceli’ye giden Say, daha önce sosyal medyadan yayınladığı videoda ilk kez Tunceli'de konser vereceği için mutlu olduğunu kaydetmişti.

Fazıl Say’dan Ovacık'ta

Dünyaca ünlü piyanist Fazıl Say yarın Tunceli Ovacık’ta Munzur Nehri’nin kenarında konser verecek. Ücretsiz konserde Fazıl Say’a albümlerinde de birlikte çalıştığı mezzosoprano Serenad Bağcan eşlik edecek. Munzur Nehri kenarındaki konser saat 17.30’da başlayacak.

Konser için önceki gün Tunceli’ye giden Say, daha önce sosyal medyadan yayınladığı videoda ilk kez Tunceli’de konser vereceği için mutlu olduğunu kaydetmişti. Say, Twitter hesabında yayınladığı videoda, “İlginç ve güzel bir haber vermek istedim sizlere. Tunceli’de 28 Mayıs günü vereceğim bir konser. İlk kez gideceğim Tunceli Ovacık’ta…” demişti.

Konserin kendisi için farklı anlamları olduğunu ifade eden Say, şu ifadeleri kullanmıştı: “Tunceli aydın bir ilimiz, önemli bir ilimiz ve ben ilk kez gidiyorum. Çok mutlu olduğumu, çok sevindiğimi ve tüm Tuncelilileri beklediğimi söylemeliyim. Aynı zamanda Munzur Nehri için bir doğa koruma konseri olacak. Bir nevi Kaz Dağları gibi, Munzur Nehri’nin temizlenmesi için destek arayışları var. Türkiye’nin, Anadolu’nun en güzel nehirlerinden birinin tekrar en iyi şekilde hayata kavuşması için…”

Seranad Bağcan ile birlikte Nazım Hikmet ve Dersim’e özgü şarkılarını da seslendirecek Say, bir Dersimli olan Cemal Süreya şiirleri ve şarkılarının da olduğunu kaydetmişti.