Fazıl Say'dan Munzur Nehri'nin kıyısında konser

Piyanist Fazıl Say, ‘Munzur Nehri ve Çevre kirliliği’ konusunda farkındalık oluşturmak için Munzur Nehri kıyısında konser verdi. Mezzosoprano Serenad Bağcan'ın eşlik ettiği konseri yüzlerce kişi izledi.

Fazıl Say'dan Munzur Nehri'nin kıyısında konser

Piyanist Fazıl Say, ‘Munzur Nehri ve Çevre kirliliğine’ dikkat çekmek için Dersim’e geldi. Say, Ovacık ilçesinde Munzur Nehri kenarı yanında açık havada konser verdi. Ücretsiz konserde Say’a albümlerinde de birlikte çalıştığı mezzosoprano Serenad Bağcan eşlik etti.

Şehir dışından katılımlarında olduğu konserde biri Zazaca olmak üzere 14 eser seslendirildi.

Say, konserinde yaptığı konuşmada “Burada olmak benim için bir onur. Böyle güzel bir kalabalığın içinde müziğimizi sizlere sunacağız. Munzur, temiz ve özgür akması için bizde katkılarımızı sizle dayanışma içerisinde olarak sizin yalnız olmadığınızı belirtmek için buradayız. Çevre illerden ve Türkiye’nin bir çok ilinden gelen dostlarımıza teşekkür ederiz. Bu diyardan çok fazla insanla tanıştım ve hep aydın insanlardı. Dersimlilerin ne kadar çok kitap okuduğunu ve aydın olduğunu bilirim. Ben hep gurur duydum Dersimlilerden” dedi.