Fatma Girik'in ölümünün ardından hastaneye dava

İstanbul'da tedavi gördüğü hastanede  yaşamını yitiren sinema oyuncusu Fatma Girik'in (79) kardeşi Günay Girik, yeğeni Ahu Turan Aşkar ile hastane hakkında 'ihmal' ve 'taksirle ölüme neden olma' iddiasıyla suç duyurusunda bulundu.

Fatma Girik'in ölümünün ardından hastaneye dava

Sinema oyuncusu Fatma Girik, bir süredir tedavi gördüğü İstanbul’daki özel hastanede, 24 Ocak’ta hayatını kaybetti.

Ablasının ölümünde ihmal olduğunu ileri süren Günay Girik, avukatı aracılığıyla yeğeni Ahu Turan Aşkar ile hastane hakkında ‘ihmal’ ve ‘taksirle ölüme neden olma’ iddiasıyla Bodrum Sulh Ceza Hakimliği’ne suç duyurusunda bulundu.

Günay Girik’in avukatı Akın Centilmen, “Ayın 16’sında Fatma hanım, hastanede yatarken Türkmenistan uyruklu bakıcısı, Girik’in yeğeni Ahu Turan Aşkar’a kendini iyi hissetmediğini ve test yaptırmak istediğini söylüyor. Test ücretinin 1000 lira gibi bir tutar olduğunu söyleyen bakıcının beyanına göre, Aşkar, parayı çok buluyor ve teste gerek olmadığını söylüyor. Daha sonra Fatma hanım da semptomlar çıkıyor, fenalaşınca yoğun bakıma alıyorlar ve bakıcıya test yapılıyor. Testin sonucu pozitif çıkıyor. Duyduğumuza göre Ahu hanım aşı karşıtıymış. Daha sonra bakıcı her şeyi Günay beye anlatıyor. Biz de olayda hem hastanenin hem de Ahu hanımın ihmali olduğu gerekçesiyle bulaşıcı hastalıklardan kaynaklı taksirle ölüme neden olma suçundan Bodrum Sulh Ceza Hakimliği’ne suç duyurusunda bulunduk” diye konuştu.