'Erdoğan’ın çevresiyle paylaştığı seçim tarihi kasım ayı içinde'

Cumhuriyet yazarı Balbay, "Yakın gelecekte farklı bir değerlendirme olmazsa Erdoğan’ın çevresiyle paylaştığı seçim tarihi kasım ayı içinde" iddiasında bulundu.

'Erdoğan’ın çevresiyle paylaştığı seçim tarihi kasım ayı içinde'

AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve ittifak ortağı MHP lideri Devlet Bahçeli Mustafa Balbay, her defasında seçimlerin 2023 haziranında yapılacağını vurguluyor. Ancak kapalı kapılar ardında erken seçim senaryolarına ilişkin iddialar da gelmeye devam ediyor.

Konuyla ilgili olarak dikkat çeken bir ‘kulis’ haberini bugün Cumhuriyet yazarı Mustafa Balbay kaleme aldı. 7 Haziran’da yapılan Erdoğan-Bahçeli görüşmesinde konuşulanları ele alan Balbay, Ankara’da erken seçimin yapılıp yapılmayacağının değil, erken seçimin tarihinin konuşulduğunu öne sürdü.

Balbay, “Yakın gelecekte farklı bir değerlendirme olmazsa Erdoğan’ın çevresiyle paylaştığı seçim tarihi kasım ayı içinde” dedi.

Balbay yazısına şöyle devam etti:

“Saray’da oluşturulan bu yol haritasının ana hatları şöyle özetlenebilir:

-Yaz aylarında sebze-meyve bir nebze ucuzlayacak.

-Temmuz’daki maaş zammı bir nebze rahatlatacak.

-Sonbaharda sıcak para bulunacak, olumlu hava estirilecek.

-Bunların bileşiminden oluşacak iklime “iktidarda kalmak beka meselesi” dedirtecek bir yükleme yapılacak.”

Ekonomiyle ilgili sözkonusu hedeflere Saray’ın inanmış göründüğünü belirten Balbay, MHP’nin ise bu sürecin sonunda halkın ekonomisinde olumlu bir gelişmenin olacağına yönelik inancının zayıf olduğuna dikkat çekip “Bunu Bahçeli’nin Erdoğan’a aralarındaki nezaket çerçevesinde ilettiği söyleniyor” aktarımında bulundu.