Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Ya sen nerelere gittiğinin farkında mısın?'

AKP'li Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu İngiltere gezisi üzerinden hedef aldı

Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na: Ya sen nerelere gittiğinin farkında mısın?'

AKP’li Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Gaziantep’teki bir açılışa katıldı. Burada birtakım açıklamalarda bulundu.

Erdoğan, buradaki konuşmasının büyük bölümünü CHP’ye ve Kemal Kılıçdaroğlu’na ayırdı.

‘TEMİZ PARA’ YANITI: ‘GİTTİĞİ YER SÖMÜRENLERİN KAPISI’

Birileri kıta kıta geziyor. ABD olmadı İngiltere, İngiltere olmadı Almanya. Sanırsanız ki ülkenin hayrına iş yapacak. Dönüşte yediği hamburgerden başka anlatacağı yok. Ama hesabını vermediği pek çok nokta var. Temiz para arıyormuş, gittiği yer sömürenlerin kapısı. Ya sen ne yapıyorsun? Nerelere gittiğinin farkında mısın? Gazi Mustafa Kemal bu ülkeyi Düyûn-ı Umûmiye’lerden, biz de IMF görünümlü kenelerden kurtardık.

Bu kardeşiniz IMF ile kapıları kapattı mı? Artık bizim IMF’le herhangi bir işimiz yok. CHP, IMF’in temsilcileriyle İstanbul’da bir araya geldi. Bizim onlarla işimiz yok. Biz kendimize yeteriz. Gücümüz var. Artık o kapılarda işimiz yok. Şimdi bu zat ülkemizi aynı fasit daireye sokmak için dört dolanıyor. Bu zatın gece yarıları yayımladığı her video, kürsülerdeki her konuşma, her provokasyon Türkiye’yi köşeye sıkıştırmak isteyenlere malzeme verme amacı taşıyor.

“YARGIDA HESABINI SORACAĞIZ”

Aklıbaşında kim ülkenin kapanmış yarasını açar? Aklıbaşında kim uyuşturucu ile ülkesini zikreder? Kim mahkemelerde hakimlerin üzerine yürür? CHP’nin milletvekilleri mahkemede hakimlerin üzerine yürüyor. Bu şaşırmış ya. Şimdi yargıdayız, bunların hesabını soracağız. Bunlar proje ürünü hamlelerdir, bunlar da proje ürünü elemanlardır. Şimdi aynı bedelleri önümüze getirmek isteyenlere fırsat vermeyeceğiz.

Bunlarda öyle bir tiyniyet var ki hem ülkeyi kana bulayanları sırtlarına taşırlar, hem de aynı ithamla ülkeyi kaşırlar. Partilerinin Cumhuriyet’le yaşıt olduğunu söylerler ama Cumhuriyet’e faydaları yoktur. Belediyelerde bunu yaptılar. Şimdi aynı projeyi hükümet seviyesinde işletmenin peşindeler. Yapamayacaklar. Milletimiz geçtiğimiz 15 seçimde olduğu gibi 2023’te de bu oyunu bozar.