Erdoğan, Soyer'i hedef aldı: Sen Osmanlı'ya hakaret edebilecek hadde ne zaman ulaştın, hadsiz

Erdoğan, "Sen Osmanlı'ya hakaret edebilecek hadde ne zaman ulaştın, hadsiz. Bunun babası da aynıydı, kendisi de aynı" ifadelerini kullandı.

Erdoğan, Soyer'i hedef aldı: Sen Osmanlı'ya hakaret edebilecek hadde ne zaman ulaştın, hadsiz

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer’i hedef aldı. Soyer’e yönelik “Hadsiz ve ahlaksız” ifadelerini kullanan Erdoğan, “Bunun babası da aynıydı, kendisi de aynı” dedi.

Erdoğan, Gençlik ve Spor Bakanlığı Yeni Yurtlar Kampüsü’nde 105 Yeni GSB Yurt Binası Resmi Açılış Töreni’nde açıklamalarda bulundu.

Erdoğan açıklamasında Ermenistan ile Azerbaycan arasındaki çatışmalara değindi.

“Ermenistan’ın, Azerbaycan’ın zaferiyle neticelenen savaşın ardından varılan anlaşmayı ihlali sonucu yaşanan durumu kabul edilemez buluyoruz” diyen Erdoğan, “Her zaman olduğu gibi bu gelişme karşısında da Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında olduğumuzu tüm dünya bilmelidir” ifadelerini kullandı.

Erdoğan, “Temennimiz, Ermenistan’ın bu yanlış yoldan bir an önce dönmesi, vaktini ve enerjisini barışı güçlendirme yönünde kullanmasıdır” diye konuştu.

Erdoğan şöyle devam etti: “İmzalanan anlaşmanın şartlarını yerine getirmediği gibi sürekli saldırgan tavır sergileyen Ermenistan tarafı için bu tutumun elbette sonuçları olacaktır.”

Tunç Soyer’in “100 yıl önceydi. Bu toprakları yönetenler gaflet, delalet ve hatta hıyanet içendeydi. Gençleri, kadınları ve geleceği hiç düşünmediler. Sadece saraylarındaki saltanatı korumak için bütün milleti ateşe attılar” sözlerini hedef alan Erdoğan, şöyle konuştu:

“İzmir’de belediye başkanı çıkıyor, Osmanlı’ya hakaret ediyor. Be haddini bilmez, be ahlaksız! İzmir’i sen sel afetlerinden kurtaramıyorsun. İzmir’i pislikten, lağım sularından kurtaramıyorsun. İzmir’i, Körfez’i o pis kokulardan kurtaramıyorsun. Acaba diktiğin ne var? Dikili taşın ne onu söyle?”

Erdoğan, şunları söyledi: “Sen Osmanlı’ya hakaret edebilecek hadde ne zaman ulaştın, hadsiz. Bunun babası da aynıydı, kendisi de aynı. Ama bu millet, bu gençlik inanıyorum ki ilk seçimlerde bunlara haddini bildirecektir.”

Erdoğan, “Sen Osmanlı’ya hakaret edebilecek hadde ne zaman ulaştın, hadsiz. Bunun babası da aynıydı, kendisi de aynı” ifadelerini kullandı.