Duran kardeşlerin 'yükseliş'i sürüyor

Ömer Faruk Duran da Radyo ve Televizyon Üst Kurulu İstanbul bölge Temsilcisi olarak atandı.

Duran kardeşlerin 'yükseliş'i sürüyor

AKP’ye yakınlığı ile bilinen SETA Vakfı’nın Başkanı Burhanettin Duran’ın Basın İlan Kurumu Genel Müdürü olarak atanan kardeşi Rıdvan Duran’dan sonra üçüncü kardeşi Ömer Faruk Duran da Radyo ve Televizyon Üst Kurulu İstanbul bölge Temsilcisi olarak atandı.

BirGün’den Hüseyin Şimşek’in haberine göre Duran ailesinden Burhaneddin Duran, Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2018’deki seçimlerin hemen ardından Cumhurbaşkanlığı Güvenlik ve Dış Politikalar Kurulu Üyesi yapıldı. Burhaneddin Duran aynı zamanda gazetecileri fişleyen raporlara imza atan SETA’nın da Genel Koordinatörü olarak görevli.

Duran ailesinin bir diğer üyesi Rıdvan Duran da Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nda bakan yardımcısı olarak görevlendirildi. Rıdvan Duran daha önce de Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü’nü yapmıştı.

Duran kardeşlerin üçüncüsü olan Ömer Faruk Duran da kamuda önemli bir göreve getirildi. İstanbul Arel Üniversitesi psikoloji bölümü mezunu Ömer Faruk Duran, AKP ve MHP’li kurul üyelerinin aracılığı ile RTÜK’te Daire Başkanı olarak görevlendirildi. Üstelik Ömer Faruk Duran, eğitim gördüğü alanla hiçbir ilgisi bulunmayan, frekans tahsislerinden teknik denetimlere ve lisans işlemlerine kadar çok sayıda teknik görevle sorumlu İzin ve Tahsisler Dairesi’ne başkan oldu.