Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 4-6 yaş Kuran kursu savunması

"Biz istiyoruz ki 7 yaşından önce çocuklarımıza sevgiyi, saygıyı, dürüstlüğü öğretelim. 'Emrolunduğun gibi dosdoğru ol' ayet-i kerimesine göre çocuklarımızı yetiştirelim"

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 4-6 yaş Kuran kursu savunması

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş, pedagogların, uzmanların, çocukların gelişimi için tehlikeli bulduğu 4-6 yaş arası Kuran kurslarını savundu.

Diyanet İşleri Başkanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre Erbaş, Şırnak ziyareti kapsamında kanaat önderleri ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile toplantıda bir araya geldi.

Burada 4-6 yaş Kur’an kurslarına ilişkin değerlendirmelerde bulunan Erbaş, “Çocuklarımıza yönelik gerek Kur’an kurslarımızda gerek camilerimizde, yaz Kur’an kurslarımızda ecdadımıza layık torunlar yetiştirmek için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz. 4-6 yaş grubu sınıflar açıyoruz. O sınıflarımıza ne kadar çok çocuk gelirse istikbalimiz o kadar aydınlık olacaktır inşallah.” diye konuştu.

Erbaş, eğitim bilimci ve psikologlara göre de insanoğlunun karakter yapısının yüzde 70’inin 7 yaşından önce oluştuğunu dile getirdi. Erbaş, şöyle devam etti:

“Biz istiyoruz ki 7 yaşından önce çocuklarımıza sevgiyi, saygıyı, dürüstlüğü öğretelim. ‘Emrolunduğun gibi dosdoğru ol’ ayet-i kerimesine göre çocuklarımızı yetiştirelim. Çocuklarımızın karakteri, medeniyetimizin dinamiklerine göre oluşsun. Nedir medeniyetimizin dinamikleri? Önce Allah’a iyi bir kul olmak. Resulüne iyi bir ümmet olmak. Vatanını, milletini, ezanını, bayrağını, birbirini, milletini seven gençler olmak. Böyle fertlerden oluşan bir toplumdan hiç kimseye zarar gelmez.”