Dilipak'tan 'darbe' iddiası: Herkes biliyordu, haberleri vardı

Yeni Akit yazarı Abdurrahman Dilipak, 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin "ğle vaktinde MİT’in de, TSK’nın da darbe olacağından haberleri vardı” dedi.

Dilipak'tan 'darbe' iddiası: Herkes biliyordu, haberleri vardı

Gerici Yeni Akit gazetesinin iktidara yönelik dönem dönem “eleştirel” çıkışlar yapmasıyla dikkat çeken yazarı Abdurrahman Dilipak, bugün 15 Temmuz darbe girişimiyle ilgili ilginç bir iddiada bulundu.

15 Temmuz 2016’da yaşananlar değerlendirdiği yazısında Dilipak, “Aslında ülkenin darbeye gitmekte olduğunu herkes biliyordu. Öğle vaktinde MİT’in de, TSK’nın da darbe olacağından haberleri vardı” dedi.

Dilipak yazısında “Sürece ilişkin aslında cevabını arayan birçok soru var ama olaylar başka yönde gelişiyor. İşin siyaset, media, diplomasi ve sermaye grublarından birçok kişinin üzerine hiçbir zaman gidil(e)medi. Bu işe karışan birçok kişi, o gün ve daha sonra ülkeden ayrıldı” diye yazdı.

“BİRÇOK FETÖ’CÜ ARAMIZDA İTİBARLI KONUMDA”

Abdurrahman Dilipak, Gülen Cemaati üyelerinin iadesi hakkında, “Gelinen noktada ne ABD ve ne de AB ülkeleri, NATO ülkeleri FETÖ’cüleri bize iade etmediler. Yargılamalar hâlâ devam ediyor. Bu arada FETÖ Borsası söylentileri ile dava süreci önemli ölçüde sulandırıldı. Verilen kararların AİHM’den dönmesi endişesi var. Bir yandan da genel aftan söz ediliyor. Birçok FETÖ’cünün aramızda hâlâ itibarlı konumda olduklarını görüyoruz. Bunu da anlamak mümkün değil” ifadelerini kullandı.