Damla Demir'in intihar notunda kendisini taciz ettiğini yazdığı komşusu tahliye edildi

Yaşamına son veren Damla Demir, komşusunun kendisine tacizde bulunduğuna dair bir not yazmış, Demir'den alınan DNA örnekleri de M.K. ile eşleşmişti. Tutuklu M.K. ‘ev hapsi kararıyla’ tahliye edildi.

Damla Demir'in intihar notunda kendisini taciz ettiğini yazdığı komşusu tahliye edildi

Zonguldak’ta Damla Demir (16), 20 Mayıs 2021 tarihinde, Kilimli ilçesi Bölüm Mahallesi’ndeki evinde yaşamına son vermiş, Savcılık, cep telefonu incelemesinde genç kızın intiharıyla ilgili not yazdığını tespit etmişti.

Demir’in komşuları M.K.’nın (56) kendisine tacizde bulunduğunu anlattığı notta “Bir kere öpeceğim deyip kolumdan tuttu. Çok korktum. Onu itip eve geçtim. Odama geçtim, ağladım. Benden büyük yaşlı, sapık. Böyle giderse kendimi öldüreceğim” yazdığı görülmüştü.

Demir, komşuları M.K.’nin kendisine tacizde bulunduğunu anlattığı notta “Bir kere öpeceğim deyip kolumdan tuttu. Çok korktum ve bırakmasını söyledim. O yere oturdu, beni çekti. Ben onu itip, eve geçtim. Kimselere bir şey çaktırmayıp, odama geçtim, ağladım. Benden büyük yaşlı, sapık. Biliyorum ilk başta diyeceksiniz ne falan filan. O zaman eşi yoktu. Eşi der; o senin ağabeyin, seni kızı gibi görüyor ama kime inandıracağım kendimi. Zaten böyle giderse ben kendimi öldüreceğim. Sizi çok seviyorum. Ben eşine ihanet edemem, yüzüne bakamam” yazdığı görüldü.

KOMŞUNUN MESAJLARI DOSYAYA GİRDİ

Demir’in tırnaklarından alınan DNA örneklerinin komşusu M.K. ile uyuşmasıyla şüpheli gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen M.K. tutuklandı. M.K.’nin cep telefonu da savcılık tarafından incelemeye alındı. M.K.’nin telefonuna ‘Aşkım Damla’ olarak kayıt ettiği Damla Demir’e “Canımın içi özledim seni. Günaydın fıstık. Kızım gel de sana sigara vereyim. Aşkım seni özlüyorum. Ablan gelmeden gel canım, seni özledim. Seni kızım diye çok sevdim, gelmezsen bir daha konuşmam. Kalbini kırdıysam, özür dilerim” gibi mesajlar attığı ortaya çıktı.

M.K. hakkında iddianame hazırlayan savcı, ‘sarkıntılık yapmak suretiyle çocuğun cinsel istismarı’ suçundan 3 yıldan 8 yıla kadar, ‘taksirle ölüme neden olma’ suçundan ise 2 yıldan 6 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Zonguldak 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın ilk duruşmasında tutukluluk halinin devamına karar verilen M.K.’nin ikinci duruşmasında ifadesi alınması kararlaştırıldı. 18 Ocak’ta görülen duruşmada suçlamaları reddeden M.K.’ye ev hapis hükümleri uygulanarak tahliyesine karar verildi.