Cüneyt Arkın, Kemal Sunal'ın hazzetmediği şarkıcıyı yazdı

Cüneyt Arkın, yeni çıkan kitabında Kemal Sunal’la beraber bir arabeskçiden ‘hiç hazzetmediklerini’ yazdı. Kitapta bahsedilen kişinin Orhan Gencebay olduğu öne sürüldü. Gencebay ve eşi Sevim Emre bu iddia üzerinden Cüneyt Arkın’ı hedef aldı.

Cüneyt Arkın, Kemal Sunal'ın hazzetmediği şarkıcıyı yazdı

Oyuncu Cüneyt Arkın, “Benim Kahramanım Türk Halkıdır” kitabında sinemamızın unutulmaz isimlerinden Kemal Sunal ile ilgili çok konuşulan bir iddiada bulundu.

Sunal’ın bir arabesk şarkıcısından hazzetmediğini yazan Arkın, kitapta bunu şöyle anlattı:

“Bir gün Hilton’un lobisinde oturuyoruz. Gözü bir yere takıldı. Baktım, 60 yıllık müzik birikiminin üzerine çökmüş Arap’tan yürüttüğü şarkılarla bir anda meşhur olmuş bir arabeskçi. Asansöre bindi, yukarı çıktı. Kemal Sunal, ‘Bu herif gibiler ancak asansörle yükselir’ dedi… Yılmaz Kalkavan’ın yemeğine davetliyiz. Kemal Sunal ve ben iki dirhem bir çekirdek giyinip, davetin yapıldığı otele gittik. Lobi kalabalıktı. Millet asansör bekliyordu, sıraya girdik. O meşhur arabeskçi yine geldi. Yanında televizyoncular, gazeteciler ve dostları vardı. Bizi görünce sevinir gibi yaptı, sonra sinsice sırıttı. ‘Kemal Bey, sizi görmek ne güzel çok sevindim. Bana resminizi imzalar mısınız?’ Aklınca dalgasını geçiyordu. Kemal hiç duraksamadı, fotoğrafını çıkardı: ‘Hay hay efendim, isminiz neydi?”

GENCEBAY’DAN YANIT: CÜNEYT ARKIN NEDEN BENİMLE UĞRAŞIYOR

Odatv, kitapta yer verilen bu anıda geçen arabeskçinin AKP’li Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’a hayranlığını her fırsatta dile getirmesiyle bilinen Orhan Gencebay olduğunu duyurdu. Bunun üzerine Gencebay, iddiaya yanıt verdi. Bir magazin programında açıklamada bulunan Orhan Gencebay, “Cüneyt Arkın’ın yazdığı söylediği her şey yalan, Benim Kemal Sunal’la hiçbir problemim yoktu. Çok sevdiğim takdir ettiğim bir oyuncu Kemal Sunal. Cüneyt Arkın, neden bana iğrenç davranıyor. Benimle neden uğraşıyor. Ben ona hiçbir şey yapmadım. Ben hayatımda kimseyi kırmadım. Ben şarkılarımı başkalarından almadım. Beni Türk halkı buralara getirdi” dedi.

Gencebay’ın eşi Sevim Emre ise şunları söyledi:

“Avukatla konuştum hukuki olarak o kitabı toplattıracağız. Saygısızlığı hazmedemem böyle bir haberi hazmedemem Orhan Gencebay gibi bir değeri kitabının reklamını yapmak için hiç kimse kullanamaz. Müsaade etmiyorum.”