Cübbeli Ahmet'ten domuzdan kalp nakline yorum: Tüyünü dahi kullanmak caiz değildir

Ahmet Mahmut Ünlü, tıp dünyasındaki bu gelişmeyi “Domuz pisliğin ta kendisidir. Tüyünü dahi kullanmak Kuran’da caiz değildir” sözleriyle yorumladı.

Cübbeli Ahmet'ten domuzdan kalp nakline yorum: Tüyünü dahi kullanmak caiz değildir

Toplumsal yaşantıya ilişkin her konuda yorum yapan gericiler şimdi de  ABD’de ölümcül bir kalp rahatsızlığı olan kişiye domuz kalbi nakledilmesine dair konuştu. ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ olarak tanınan Ahmet Mahmut Ünlü, ABD’de meydana gelen domuz kalbi naklini yorumladı.

Odatv’ye konuşan ‘Cübbeli Ahmet Hoca’ “Domuz pisliğin ta kendisidir. Tüyünü dahi kullanmak Kuran’da caiz değildir” dedi.

Cübbeli Ahmet, “Eğer başka bir alternatif varsa ve kullanılmıyorsa caiz değildir. Başka alternatif yoksa mecburi olarak kullanılabilir” diye konuştu.

Bu olayda adı geçen kişinin başka alternatifi olmadan organı kabul etmesi istisnadır diyen Ünlü, “Bu durum hayat memat meselesidir. Estetik kaygı olmadığı için kabul edilebilir” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?

ABD’deki Maryland Üniversitesi Tıp Merkezi’nde görevli doktorlar, kalp rahatsızlığı olan kişiye domuz kalbi nakletmeyi başarmış,  alınan özel izinle yapılan ameliyat toplamda 7 saat sürmüştü. Nakil yapılan 57 yaşındaki David Bennett’ın de sağlık durumunun iyi olduğu bildirildi. David Bennett’ın ameliyattan bir gün önce, “Ya ölecektim ya da bu ameliyatı olacaktım. Bu benim son şansımdı” dediği aktarıldı.