Çataklı iktidarın göç politikasını eleştirenleri hedef aldı

Çataklı, AKP’nin yanlış göç politikasını eleştirenleri hedef aldı. Çataklı’ya göre eleştiri yapanlar “fitneci” ve “provokatör.”

Çataklı iktidarın göç politikasını eleştirenleri hedef aldı

İçişleri Bakan Yardımcısı ve Bakanlık Sözcüsü İsmail Çataklı, Bakanlık Konferans Salonu’nda “Aylık Basın Bilgilendirme Toplantısı”nda konuştu. Çataklı, ülkesine geri dönen Suriyeli sığınmacı sayısının 514 bin 358’e ulaştığını belirterek, “Bugün itibarıyla ülkemizde kayıt altına alınan Suriyeli sayısı ise 3 milyon 652 bin 633 kişidir” iddiasında bulundu. Çataklı, 25 bin 781 kaçak göçmen ve 570 organizatörün de yakalandığını açıkladı.

Uluslararası kurumların göç konusunda Türkiye’yi takdir ettiğini belirten Bakanlık Sözcüsü, “Türkiye’nin coğrafi konumu itibarıyla doğal olarak karşı karşıya kaldığı konunun amiyane tabirle kadrolu fitneci ve provokatörle tarafından istismar edildiğini görüyoruz” dedi.

Çataklı, AKP’nin yanlış göç politikasını eleştirenleri hedef alarak, ” Bütün siyasi ikbalini göç meselesinin istismarı için kurgulamış siyasetçiler var günümüzde. Daha önceki toplantılarımızda bu mahfillerin yalan yanlış bir takım iddialarına bu toplantıda tek tek yanıt vermeyi düşünmüyorum. Biz yalanlamaktan usandık ama onlar üretmekten usanmadılar” dedi.