Bakan Varank LGBTİ'leri hedef gösterdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "LGBT dayatması varken, bir cinsiyetsizlik dayatması varken LC Waikiki'nin inisiyatif almasını değerli buluyorum" diyerek LGBTİ'leri hedef gösterdi.

Bakan Varank LGBTİ'leri hedef gösterdi

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, LC Waikiki Yalova Lojistik Merkezi Açılış Töreni’nde konuşmasında LGBTİ’leri hedef gösterdi. Varank, “Dünyada bir LGBT dayatması varken, bir cinsiyetsizlik dayatması varken LC Waikiki’nin bu inisiyatifi almasını da ben çok değerli buluyorum” ifadelerini kullandı.

Varank’ın açıklaması şöyle: “Yaptığı hayırlarla herkese örnek olan bir grup ama buraya gelirken bir haber okudum ve bu işe de imza attılarsa, haber doğruysa ben kendilerine teşekkür etmek istiyorum. Grup, çalışanlarına bir elektronik posta göndermiş ve demiş ki ‘Lütfen ürünlerimizde LGBT çağrışımı yapan işaretleri kullanmayın. Bunlarla ilgili ürünleri üretmeyin. Çünkü bizim hassasiyetlerimiz var, sorumluluğumuz var.’ Dünyada bir LGBT dayatması varken, bir cinsiyetsizlik dayatması varken LC Waikiki’nin bu inisiyatifi almasını da ben çok değerli buluyorum ve kendilerine çok teşekkür ediyorum. Kimse kusura bakmasın, siz ne yapıyorsanız yapın ama cinsiyetsizliği dayatırsanız, aile mefhumunun altını oymaya devam ederseniz ki biz de kimseye ‘eyvallah’ demeyiz, bunun karşısında dururuz. Böyle markaların gerisinin geleceğine de inanıyorum. Biz aileyi savunmaya Allah’ın izniyle devam edeceğiz.”