Bakan Nebati, ABD'de IMF Başkanı ile görüştü

Hazine ve Maliye Bakanı Nebati, yaptığı görüşmelere ilişkin, 'Ülkemizin ekonomik görünümü hakkında bilgiler vererek Türkiye'nin yatırım potansiyelini detaylıca aktardık' dedi.

Bakan Nebati, ABD'de IMF Başkanı ile görüştü

G20 Maliye Bakanları ve Merkez Bankası Başkanları Toplantısı ile uluslararası kuruluşların “bahar toplantıları”na katılmak için ABD’de bulunan Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Twitter hesabından Washington’daki temaslarına ilişkin bilgi verdi.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, ABD’de bazı üst düzey şirket yöneticileriyle bir araya geldi. Nebati sosyal medya hesabından günün erken saatlerinde yaptığı paylaşımda, “Ülkemizin ekonomik görünümü hakkında bilgiler vererek Türkiye’nin yatırım potansiyelini detaylıca aktardık” dedi.

Nebati, ABD’nin önde gelen şirketlerinin üst düzey temsilcileriyle görüştüğü toplantıya IMF Başkanı Kristalina Georgieva de katıldı. Toplantıyla ilgili Bakan Nebati şunları söyledi:

“Jeopolitik şoklar, yüksek emtia, gıda ve enerji fiyatlarının yanı sıra küresel finansal koşulların ekonomik etkilerinin ele alındığı görüşmede kırılganlıklara karşı ortak çabanın ve küresel iş birliğinin önemini vurguladık.”

Nebati, paylaşımlarında şunları söyledi:

“ABD Ticaret Odası’nın düzenlediği yuvarlak masa toplantısında ABD’nin önde gelen şirketlerinin üst düzey temsilcileriyle bir araya geldik. Devreye aldığımız uygulamalar ile ülkemizin ekonomik görünümü hakkında bilgiler vererek Türkiye’nin yatırım potansiyelini detaylıca aktardık.

“Göç ve zorla yerinden edilme konusunda ise sistematik bir bakış açısının getirilebilmesi maksadıyla Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın G20 bünyesinde bir çalışma grubu oluşturulması önerisini yineledik” dedi.